fbpx
Сьогодні
15:40 25 Вер 2019

Зеленський публічно назвав Росію агресором: повний текст виступу в ООН

Фото Reuters

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у "Діалозі лідерів" на Саміті ООН з питань Цілей сталого розвитку. Виступ відбувся в межах 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку (США).

UATV публікує повний текст промови глави держави:

"Україна віддана своїм зобов'язанням щодо Цілей сталого розвитку. Для їхнього досягнення створено національні стратегічні межі, функціонує механізм впровадження цілей та моніторингу цього процесу.

Почну з позитивних моментів. Зростає інноваційність української економіки та покращуються умови нашого бізнесклімату. Є виразна тенденція до зменшення смертності матерів та дітей віком до 5 років. Прогресує боротьба з епідемією СНІДу та туберкульозу. Збільшено частку відновлювальної енергії у загальному обсязі виробництва. Нашими завданнями є істотне зростання економіки задля подолання бідності та підвищення зайнятості населення, дієва реформа правоохоронних та судових органів, завершення реформи децентралізації.

зеленський оон

Варто визнати, всі наші показники можуть і повинні бути значно кращими. Україна обрала правильний шлях розвитку, а тепер настав час рухатись ним швидше та, головне, впевненіше. На цьому шляху сьогодні існують два бар'єри. Перший – внутрішньополітична традиція, коли важливі для розвитку реформи отримують спротив. Але з цим нова українська влада обов'язково впорається. Другий бар'єр набагато складніший і нам його не подолати без міжнародної підтримки – це війна внаслідок російської агресії проти України. Жодна держава не досягне сталого розвитку без миру та відчуття безпеки. Сталий розвиток неможливий під звуки пострілів та вибухів, неможливий там, де панують агресивні геополітичні стратегії, які аплодують вторгненню до інших держав та порушенню прав і свобод людини.

зеленський

Фото Reuters

Через окупацію Криму та частини Донбасу в Україні було зруйновано критично важливу інфраструктуру та промислові об'єкти, втрачено сталі міжгалузеві зв'язки. На окупованій території залишилось 80% вугільних шахт і банківські активи майже на 5 мільярдів доларів. Українська держава не дорахувалась понад 15% ВВП та 15% промислового виробництва. Але найголовніше – Україна втратила більше 13 тисяч громадян. Це не лише професійні військові, а й добровольці. Серед загиблих є медики, педагоги, спортсмени, науковці, дослідники, художники, музиканти, журналісти, правозахисники. Кожен міг би зробити свій внесок для розвитку не лише України, а й усього світу. Але це, на жаль, тепер неможливо.

Втім, я вірю, що разом із нашими міжнародними партнерами політико-дипломатичним шляхом ми зможемо домогтися повернення наших територій, припинення війни та панування миру. І це наша ціль №1. Для того, щоб пліч-о-пліч із державами-членами ООН ми без бар'єрів могли рухатися вперед для досягнення інших Цілей сталого розвитку та разом будувати новий світ, вільний від бідності, голоду, захворювань, та, найголовніше, війн. Впевнений, що на наступне десятиліття це стане завданням кожного світового лідера".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: