Коньяк перейменується на “українське бренді”: Рада прийняла закон про захист географічних брендів

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень" (№ 1065).

За дане рішення проголосували 277 народних депутатів.

Законом передбачається імплементація вимог статей 204-207 Угоди про асоціацію, а також положень Регламенту (ЄС) № 1151/2012 Європейського парламенту та Ради від 21 листопада 2012 року про якість сільськогосподарських продуктів та продуктів харчування.

В пояснювальній записці сказано, що метою ухвалення закону є забезпечення виконання зобов'язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного національного законодавства щодо охорони прав на географічні зазначення із правом Європейського Союзу.

Закон дає нові визначення термінів "географічне зазначення", "назва місця походження товару"; можливість уточнити умови надання правової охорони географічному зазначенню та підстави для відмови в наданні такої охорони; визначити умови надання правової охорони омонімічному географічному зазначенню.

Також уточнюється коло осіб, які мають право на державну реєстрацію географічного зазначення. Крім того, переглядаються вимоги до заявки на реєстрацію; удосконалюється порядок проведення експертизи заявок на географічні зазначення; визначаються вимоги до технічних умов, яким повинен відповідати товар, для якого заявляється зазначення. Законопроектом упорядковується перелік прав та обов'язків, що випливають з державної реєстрації географічних зазначень тощо.

Народний депутат Роксолана Підласа зазначила, що це закон про захист географічних зазначень, тобто назв регіонів та місцевостей, де традиційно виробляються товари з особливими властивостями та репутацією – це унікальні товари. За її словами, підписавши Угоду про асоціацію Україна взяла на себе зобов'язання охороняти європейські географічні бренди від підробок.

Водночас, зауважила депутатка, українські географічні назви також отримують правову охорону в країнах ЄС. "Уряд уже формує такий перелік. До нього увійдуть гуцульська овеча бринза, мелітопольська черешня, закарпатське вино, карпатський мед та інше, що однозначно сприятиме просуванню українського експорту", – додала Підласа.

Нагадаємо, ще у січні українці обрали найкращий варіант нової назви "коньяку".

Свіжі дописи

  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Удар росіян по інтернату в Суджі: загинули 4 людини, тривають роботи з розбору завалів та надання допомоги постраждалим

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Кількість загиблих внаслідок російського удару по Полтаві зросла до дев’яти осіб

Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

“Зламай Тишу”: у Києві на станції метро відкрилася експозиція, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством

У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

На Хмельниччині відбудували школу, пошкоджену внаслідок обстрілу росіян

На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Литва визнала сотні громадян росії та Білорусі загрозою нацбезпеці та заборонила їм в’їзд

Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.