fbpx
Сьогодні 15/07/2020 14:34
13:02 14 Вер 2019

Заступник міністра МЗС Польщі назвав ОУН та УПА "катами"

Польща вимагає скасування обмежень на пошукові роботи та припинення "виславляння катів" на урядовому рівні в Україні.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Марчин Пшидач у інтерв'ю "Європейській правді".

Говорячи про відносини між двома країнами, урядовець зазначив, що вони мають базуватися не на принципах торгу, а радше взаємних реалістичних прохань.

"Сьогодні ми тільки вимагаємо скасування адміністративних обмежень у процесах, спрямованих на вшанування жертв, та припинення виславляння катів на урядовому рівні. Польща не обмежує доступу українських дослідників до поховань, до архівів, не забороняє поїздки на свою територію, не відмовляє віруючим молитися в храмах, не ставить катам па'мятників", ― сказав Пшидач.

Під "катами" заступник міністра мав на увазі підпілля Організації українських націоналістів і загони Української повстанської армії:

"Ми говоримо про події сорокових років на Волині, коли організація, яка керувалася ідеологією націоналізму, робила етнічні чистки, причому не лише поляків. У такій ситуації ми не бачимо підстав до зустрічних вибачень. Адже жодна польська організація не мала на стягах мету очищення територій від чужорідних елементів".

Вбивства українського цивільного населення польськими партизанськими формуваннями Пшидач назвав "випадками самовільних акцій окремих загонів проти поселень, в яких діяли українські націоналісти".

"Серед жертв акцій були цивільні люди. Ми не заплющуємо очі на ці факти, проте з польського боку не було жодної ідеології геноциду, була лише реакція людей, які боялися за своє життя", ― пояснив Пшидач

Марчин Пшидач сказав, що примирення між українцями й поляками за конфлікт 1940-х років неможливо досягнути одним указом.

"Це дуже особистісний акт, який випливає з визнання правди, вини й вибачення. Причому на міжурядовому щаблі ми не говоримо про вину і вибачення, оскільки ніхто не має права обтяжувати сучасних керівників кривдами 75-річної давнини", ― додав він.

На запитання про зобов'язання польської сторони відновити українські меморіали, постраждалі на території Польщі від рук вандалів, дипломат відповів ухильно:

"Ми вважаємо чинною декларацію президента Анджея Дуди, сформульовану на зустрічі з президентом Петром Порошенком у грудні 2017 року в Харкові: кожному, незалежно від того, що вчинив у житті, належить поставити хрест і написати ім'я".

Нагадаємо, під час візиту до Польщі Зеленський пообіцяв Дуді скасувати мораторій на ексгумацію польських поховань.

 

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

12 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Да, но и украинцы никогда не оккупировали польскую территорию. И Украинцы всегда воевали на своей земле они её освобождали от захватчиков. Поляки почувствуйте разницу в подходе к этому вопросу. Это все равно что сейчас сказать что украинцы занимаются геноцидом российских оккупационных войск на территории Украины- полный бред. А поляки, разве не так?

2
саланг

А при чем здесь женщины и дети? Реально, ты призываешь к геноциду! Попал под статью...

3
Душман

Тебе ситуация с уничтожением населения оккупированной территории по Афгану знакома,правда,петушок ватный? Причем там были женщины и дети,которых ты геноцидил?

4
Гість

Нехай тоді визнають злочини проти України з боку Армії Крайової і Пілсудського.

5
Український націоналіст

A żeby przypomnieć wam i światu, jak wy, podobnie jak Moskale, zniszczyliście Ukraińców i nasz język? I żeby przypomnieć, o przymusowej deportacji z obecnych terytoriów etnicznych Ukrainy do zredukowanych w obrębie współczesnych granic? Zasługujesz więc na masakrę wołyńską.

6

Большинство ученых в США, Украине, Канаде или Германии соласны с тем, что радикально идеология ОУН в большой степени опиралась на две составляющие: первая - идея этнически чистой Украины и вторая - движущая мотивационная сила антироссийских, антипольских и антиеврейских убеждений» (Павло-Роберт Магочій, Йоханан Петровський-Штерн. Евреї та Українці. Тисячоліття співіснування. – Ужгород: Видавництво Валерія Падяка. – 2016 – С. 80). «Анализируя идеологическую позицию и военные операции украинских националистов, Тимоти Снайдер отмечает, что "ОУН-Бандера... - националистическая организация, которая стояла во главе этой партизанской армии, давно постановила лишить Украину национальных меньшинств» (Криваві землі: Європа поміж Гітлером та Сталіним. Пер. з англ.. М.Клімчука та П.Грицака – Київ: Грані-Т.2011. – с. 339.) Тарас Курило, который тщательно изучал украинский националистическую прессу, недвусмысленно указывает на грубый антисемитский уклон ОУН, который, по его утверждению, был в сердцевине идеологии этой организации. По его словам, это является «неопровержимым доказательством того, что организованные ОУН милицейские подразделения привлекались к еврейским погромам и расправам еще до того, как нацисты расформировали их в августе 1941 года» (Taras Rurylo. “Tre Jewish Question” in Ukreinian Nationalist Discourse”. In Yohanan Petrovsky-Stern and Antony Polonsky, eds., POLIN, vol. 26, Jews and Ukrainians (2014). p. 234). Об этом же говорил президент Израиля Реувен Ривлин в Верховной Раде Украины, во время речи о трагедии в Бабьем Яре. Он заявил: "Многие пособники преступления были украинцами. И среди них особо выделялись бойцы ОУН, которые издевались над евреями, убивали их и во многих случаях выдавали немцам. Верно и то, что было более 2,5 тысяч праведников народов мира - те считанные искры, которые ярко горели в период темных сумерек человечества. Однако большинство молчало".

7

Що каже Лев Ребет?

8

Националисты западенци в месте с Бандерой и Шукевичем воевали на стороне гитлера, это и дурню понятно. Что еще можно говорить, они убивали всех кто против националистов, и украинцев и россиян и поляков и угорцев и .... Так и на майдане убивали милиционеров. Сейчас они попрятались, но скоро будет всем пострадавшим от Парубия и на майдане и в Одессе понятно, кто и за что.

9
Людмила

Поляки окупували частину Західної України, як це зробила Росія в 2014 на Сході України. УПА звільняла свою землю від загарбників усіх національномтей.

10
Гість

Пусть этот гнилой пшек расскажет для полноты картины,кто такие "осадники»,каким образом «польское население»,оказалось на украинской Волыни и куда подевались украинцы,что жили там!

11
Маруся

Ах, молодец какой! Очень точное определение .

12
Гість

Ах,Мандуся. Это он еще про кацапов,расстрелявших поляков в Катынском лесу забыл сказать,иначе фсбшный гонорар на карту не поступит.

Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: