У 13 російських регіонах пройдуть вибори до законодавчих зборів і обласні думи, в тому числі в Москві та Петербурзі, пише Настоящее время
Прямим голосуванням будуть обрані голови 15 регіонів, включаючи губернатора Санкт-Петербурга і главу Сахалінської області, а також будуть «вибирати» главу окупованого Севастополя.
У Москві до виборів так і не допустили близько двох десятків незалежних кандидатів, в тому числі Любов Соболь, Івана Жданова, Іллю Яшина, Костянтина Янкаускаса, Юлію Галяміну та інших. Їх недопуск став причиною масових протестів, які тривали в столиці понад півтора місяця.
У Новосибірську, Улан-Уде і Анадирі обирають мерів, а в Новгородській, Свердловській і Орловської областях, а також в Хабаровському краї проходять довибори депутатів Держдуми.
За підсумками виборів 8 вересня мають бути заміщені понад 47 тисяч депутатських мандатів і виборних посад.
ЗМІ фіксували перші порушення і протести, пов'язані з днем виборів.
Так, на декількох незалежних кандидатів і спостерігачів напали в Петербурзі.
Штаб Навального фіксував черги осіб, які масово голосували на декількох ділянках в Санкт-Петербурзі. Вони просили їх не знімати.
«В Омську виборцям як мінімум на одній ділянці прийшли поштою конверти з бланками, що імітують бланк для голосування, з уже поставленою галочкою в графі «за» кандидата від влади», — пишуть у штабі.
Як повідомили Новой газете в організації Спостерігачі Петербурга, до 9:30 ранку основними порушеннями на виборах в Північній столиці стали заборона на фото і відеозйомку (в Калінінському, Червоногвардійському, Невському і Петроградському районах) і численні недопуски на дільниці членів виборчих комісій з правом дорадчого голосу.
В окупованому Севастополі також проходять «вибори» глави.
«Швидше за все, контрольний пакет голосів в севастопольському законодавчих зборах Чалий [так званий «народний мер», Олексій] втратить — а Кремль, вибудовує в Криму вертикаль влади, що натрапить на труднощі в управлінні містом, що звикло до більшої самостійності», — пише Медуза.
Зазначимо, що перший єдиний день голосування відбувся в Росії у 2006 році. Усього було проведено 20 таких днів: до 2012 року включно вони проходили двічі на рік, з 2013 року – один раз на рік.
У 2024 році більше половини видатків державного бюджету пішло на оборонні цілі. Про це повідомив… Читати більше
США запровадили санкції проти понад 30 російських нафтосервісних компаній. Водночас обмеження торкнулися й сербської компанії,… Читати більше
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий запевнив, що нема нічого нового в планах зустрічі… Читати більше
Уряд Японії у п'ятницю, 10 січня, ухвалив нові санкції проти росії через війну в Україні.… Читати більше
Ці вихідні обіцяють бути незвично теплими для зими, подекуди з незначними опадами. Пропонуємо ознайомитися з… Читати більше
Кабінет Міністрів України 10 січня спростив процедуру надання статусу критично важливих для економіки операторів газорозподільних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.