Про це в інтерв'ю Укрінформу повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький.
Розвідники підготували аналіз зовнішньої ситуації у галузі безпеки на найближчі 10 років і визначили можливий хід подій. Розвідники застерігають, що у чотирьох випадках можуть бути задіяні Збройні сили України.
Скібіцький наголосив, що російське вторгнення залишається однією з основних загроз — наразі Росія завершує формування трьох дівізій на кордоні з Україною. Мова йде про 3-ю, 144-у та 150-у мотострілкові дивізії.
Крім того, продовжується формування 8-ї армії у Південному військовому окрузі, яка безпосередньо буде діяти на українському напрямку. Відповідно до планів РФ, основні заходи планується завершити вже наприкінці цього — початку наступного року.
У 2019 році плануються навчання Кавказ-2020, де Росія фактично відпрацює вторгнення в Україну, зазначив розвідник.
Згідно з дослідженням, перший сценарій, де можуть бути задіяні ЗСУ, — збройна агресія Росії проти України.
Другий — внутрішній конфлікт на території держави, який може бути підтриманий РФ ззовні. По суті, це збройний конфлікт на Донбасі, який наразі підтримується Росією.
Третій сценарій — прикордоний конфлікт, який може бути спровокований за рахунок проведення спеціальних операцій.
Четвертий — втягування України у конфлікт між світовими державами. Розвідка наразі фіксує протистояння між НАТО та РФ, у якому Україна стала сірою зоною. Саме тому Росія нарощує військовий контингент біля українського кордону. Такий конфлікт може також виникнути у країнах Балтії.
Ця країна завжди буде зацікавлена в українських ресурсах — людських, матеріальних, сировинних, зазначив в коментарі Радіо НВ полковник СБУ та МВС у відставці Михайло Притула.
Проте атака з боку північного сусіда буде розвиватися таким чином, щоб не була пошкоджена економічна інфраструктура України. Росії Україна потрібна ціла, а не зруйнована, каже експерт.
«Ми маємо очікувати насамперед політичний вплив. Вплив, спрямований на те, щоб посіяти політичний розбрат, ненависть, невпевненість у нашому майбутньому. Далі – проведення проросійських сил того чи іншого масштабу. Найголовніший сценарій — не стільки військовий, скільки ментальний», — наголосив Притула.
У закритих рішеннях Ради з питань національної безпеки і оборони є системні заходи протидії усім цим сценаріям — як на рівні політичного керівництва держави, так і на рівні Збройних сил та спецслужб, зазначив у коментарі Радіо НВ колишній голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.
Хід розвитку подій буде залежати від того, як надалі розвиватиметься внутрішня ситуація в Україні та геополітична розстановка сил і загострення ситуації на глобальному рівні.
Якщо Україна матиме потужне консолідоване суспільство і стратегію розвитку, не буде приводів для реалізації будь-якого з цих планів. Водночас, Микола Маломуж додав, є ще один сценарій Росії – захоплення України не військовим, а політичним шляхом.
«Якщо піде падіння, це може бути використано нашими зовнішніми ворогами. Якщо з'явиться багато соціальних і політичних протестів, зовнішніх впливів, це може призвести до більш серйозних протистоянь. Тут може бути втручання Росії – або втручання військового характеру, або, що скоріше за все, підтримка сил, які орієнтовані на РФ», — зазначив Маломуж.
Міністерство оборони уточнило правила надання відстрочки для студентів й викладачів. Канікули та закінчення навчального року… Читати більше
За підтримки уряду Німеччини громади у шести областях України отримали 20 мобільних клінік, обладнаних за… Читати більше
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вважає, що цензура під час війни потрібна, однак треба говорити людям… Читати більше
Команда американського президента Дональда Трампа працюватиме над мирною угодою між росією та Україною. Над завершенням… Читати більше
В’язень кремля – журналіст із Херсонщини Сергій Цигіпа став лауреатом Національної премії за захист свободи… Читати більше
Оксфордський словник оголосив "доброту" дитячим словом 2024 року. А "слей" стало найпопулярнішим серед сленгу. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.