Таке рішення підтримали 279 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту у вівторок, передає "Інтерфакс-Україна".
Цим самим рішенням Верховна Рада включила проект закону до порядку денного сесії.
Законопроект ініціював президент України Володимир Зеленський 29 серпня. Глава держави пропонує доповнити перелік випадків дострокового припинення повноважень народного депутата.
У ст. 81 Конституції України може з'явитися пункт про те, що достроково повноваження нардепа припиняються, якщо суд встановить факт неперсонального голосування – позбавляти мандата пропонують і того, хто голосує, і того, за кого голосують. У такому разі повноваження буде припинено з моменту набуття рішенням суду чинності.
Ще однією причиною дострокового припинення повноважень члена парламенту стане його відсутність без поважних причин на третині пленарних засідань ВР або засідань парламентського комітету, членом якого він є, протягом однієї чергової сесії. У такій ситуації повноваження припиняються за рішенням Верховного Суду.
Ні в першому, ні в другому випадку голосування у Верховній Раді за позбавлення мандату не буде.
Крім того, якщо зміни до Основного закону буде внесено, ВР більше не доведеться голосувати за припинення повноважень народних депутатів, які написали заяви про складання мандата за власним бажанням, як це відбувається зараз. У такому разі повноваження члена парламенту припинятимуться з моменту оголошення нардепів про таку заяву на пленарному засіданні Верховної Ради.
Пропонується також відмовитися від голосування парламенту за припинення повноважень народного депутата, який помер, як це передбачено зараз. Дію мандата у такому разі буде припинено автоматично з дня смерті, згідно зі свідоцтвом про смерть.
Голосування ВР за припинення повноважень нардепа необхідне буде лише в разі, якщо він вийшов із громадянства України або виїхав на постійне проживання за межі України.
Пропонується також уточнити, що рішенням саме Верховного Суду позбавлятимуть мандата за суміщення депутатської з іншими видами діяльності.
Крім цього, із ст. 81 Конституції пропонують вилучити згадку блоків політичних партій.
Передбачається, що закон набуде чинності з дня публікації.
Згідно з процедурою розгляду конституційних змін, Верховна Рада повинна направити відповідний законопроект до Конституційного Суду для отримання висновку про відповідність ініціативи ст. 157 і ст. 158 Основного закону. Після отримання висновку КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект щонайменше 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, ВР може розглядати його для ухвалення в цілому. Для цього буде потрібно не менше ніж 300 голосів парламентаріїв.
Нагадаємо, що Верховна Рада України прийняла рішення зменшити кількість депутатів.
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше
У суботу, 23 листопада, Міністерства закордонних справ та посадовці ЄС приєдналися до українського народу, щоб… Читати більше
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч,… Читати більше
Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше
У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше
На базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.