Вчені довели, що оптимісти живуть довше

Чоловіки і жінки з високим рівнем оптимізму в середньому жили на 11−15% довше, ніж ті, для кого було нехарактерним позитивне мислення.

Оптимізм не означає ігнорування життєвих проблем. Але коли відбуваються негативні події, оптимістичні люди менш схильні звинувачувати себе і з більшою ймовірністю бачать перешкоду тимчасовим, повідомляє CNN.

Нове дослідження показує, що оптимісти також мали найбільші шанси дожити до 85 років і старше. Результати підтвердилися, як показало дослідження, навіть з урахуванням соціально-економічного статусу, стану здоров'я, депресії, куріння, соціальної активності, неправильного харчування і вживання алкоголю.

«Це було перше дослідження, в якому було розглянуто вплив оптимізму на виняткову тривалість життя, яка визначається як життя у віці до 85 або більше років», — говорить провідний автор Левіна Лі, доцент психіатрії в Медичній школі Бостонського університету.

Дослідження показало, що жінки з найвищими рівнями оптимізму мали в 1,5 рази більше шансів на життя до 85 років і старше в порівнянні з жінками з найнижчими рівнями оптимізму. Чоловіки з високим рівнем оптимізму мали в 1,7 рази більше шансів дожити до цього віку, ніж більш песимістичні. Дослідження проводилося на двох вибірках за участю 1429 чоловіків і 69 744 жінок.

«У оптимістичних людей, як правило, є мета і впевненість в її досягненні. Ці цілі можуть включати здорові звички, які сприяють збільшенню тривалості життя», — сказала Лі.

Попередні дослідження виявили прямий зв'язок між оптимізмом і здоровим харчуванням і фізичними вправами, а також поліпшенням здоров'я серця, зміцненням імунної системи, поліпшенням функції легень і зниженням ризику смертності.

При цьому дослідження близнюків показують, що тільки близько 25% нашого оптимізму запрограмовані нашими генами. Решта залежить від нас і від того, як ми реагуємо на неприємності в житті.

«Існують дослідження, які вказують на те, що оптимізм можна посилити або виховати за допомогою певних видів навчання. Таким чином, це відкриває можливість того, що вирощування оптимізму і інших позитивних якостей може привести до значного поліпшення показників, пов'язаних зі здоров'ям, у тому числі тривалості життя», — сказав нейробіолог Річард Девідсон, професор психіатрії в Університеті Вісконсін-Медісон.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.