Для 23% – це просто вихідний день, і лише 4% українців вважають цей день історичною помилкою.
День Незалежності як державне свято найбільше сприймають у Центральному (77%) та Західному (75%) регіонах, дещо менше — на Півдні (58%) та Сході (60%).
Якби референдум щодо проголошення незалежності відбувся у серпні 2019 року, абсолютна більшість учасників референдуму (89%) підтримала б незалежність. Такий високий показник спостерігався лише в опитуванні 1991 року, проведеному напередодні референдуму.
Дещо більше половини громадян — 53% – дали відповідь, що святкування Дня Незалежності 24 серпня пов'язано з ухваленням Верховною Радою Акту проголошення незалежності України. Решта пов'язує цю дату або з референдумом про незалежність (22%), або з ухваленням Верховною Радою Декларації про державний суверенітет України (11%), а 14,5% не змогли дати певної відповіді.
У ставленні до років незалежності – чого за ці роки було більше, позитивного чи негативного — думки поділилися: 26% українців вважають, що більше було позитивного, 23% – негативного, а більшість — 46% – схиляється до думки, що було порівну й позитивного, й негативного. Водночас порівняно з 2011 роком ці оцінки істотно позитивніші: тоді 31% опитаних відповіли, що більше було негативного і лише 13,5% відповіли, що більше було позитивного.
Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 8 по 20 серпня 2019 року.
Опитування проводилося в 103 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, які контролюється Україною. Усього було опитано 2040 респондентів, які за своїми характеристиками представляють доросле населення України (старше 18 років). Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Опитування фінансово підтримане Міжнародним Фондом Відродження. Деякі питання були включені на замовлення проекту Центру політико-правових реформ.
Для порівняння змін громадської думки долучаються результати опитувань, проведених у різний час Фондом ДІ разом зі своїми партнерами — Центром Разумкова та Київським міжнародним інститутом соціології, а також деякі дані Моніторингу Інституту соціології НАН України.
Уперше Фінляндія надала допомогу зі складу рятувальних засобів, що фінансується Європейським Союзом. Цього тижня в… Читати більше
Високопоставлені силовики та військові російської федерації виступають за ескалацію військових дій в Україні, відкидаючи можливість… Читати більше
Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп повідомив про підготовку зустрічі з очільником кремля володимиром путіним,… Читати більше
Війська російської федерації у ніч проти 10 січня атакували Україну 72 ударними дронами Shahed та… Читати більше
Видання Spiegel з посиланням на свої джерела повідомило, що Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не… Читати більше
Протягом минулої доби російські загарбники штурмували Покровський і Курахівський напрямки 71 раз, на Курському плацдармі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.