Віддати 10% розслідувачу: у новому законі щодо викривачів корупції буде запозичена американська модель роботи

Законопроекти щодо викривачів корупції, які нині розробляються, передбачають матеріальну винагороду викривачу у межах 10% від суми відшкодованих державі збитків або розміру неправомірної вигоди (хабара). Це американська модель роботи з викривачами корупції й вона найбільш прийнятна для України.

Про це заявила експерт Фонду Інновацій та Розвитку (IDF), одна зі співавторів законопроектів щодо викривачів корупції Людмила Арахамія, передає "Рубрика".

"Як показав аналіз ситуації, американська модель роботи з викривачами найбільш прийнятна в українських реаліях на відміну від європейської моделі, де викриття корупції — це громадянський обов'язок", – зазначила Людмила Арахамія і додала:

"Особа, яка повідомила про корупційне правопорушення, повинна мати не лише надійний захист від держави, але й грошову компенсацію за час, який вона очевидно витратить на свідчення у судах та активне сприяння правоохоронним органам у розслідуванні корупційного правопорушення".

"Викривачі, що повідомляють про масштабні корупційні схеми, які завдають державі значних збитків, будуть заохочені матеріальною винагородою. Крім того, держава гарантуватиме викривачам корупційних злочинів захист від переслідувань за розголошення інформації, відновлення порушених трудових та інших прав, конфіденційність повідомлень про корупцію, а також встановлення відповідальності у випадках переслідування викривачів", – додав заступник керівника Офісу Президента.

Співавторами законопроектів щодо викривачів є представники Інституту прикладних гуманітарних досліджень, Фонду Інновацій та розвитку (IDF), а також проекту USAID "Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні" (SACCI).

Відповідні законопроекти, підготовлені з урахуванням передвиборчих зобов'язань Володимира Зеленського, будуть внесені Президентом як невідкладні для позачергового розгляду парламентом.

Нагадаємо, 19 серпня в Офісі президента України під керівництвом заступника голови ОПУ Руслана Рябошапки відбулося обговорення представниками громадських організацій та міжнародними партнерами України у сфері боротьби з корупцією, напрацьованих змін до законодавства щодо викривачів корупції.

Свіжі дописи

  • Новини

АР: Сполучені Штати до приходу Трампа планують надати Україні зброї на близько 275 млн доларів

Міністерство оборони США, до того, як новообраний президент Дональд Трамп вступить на посаду, планує надіслати… Читати більше

Wednesday November 20th, 2024
  • Новини

Збірна України з футболу здобула перемогу над Албанією та має шанс вийти до елітного дивізіону Ліги націй

19 листопада у Тирані на стадіоні "Комбетаре" відбувся вирішальний матч шостого туру Ліги націй УЄФА,… Читати більше

Wednesday November 20th, 2024
  • Новини

Українські Сили оборони не бачать великої небезпеки від північнокорейських солдатів у Курській області

Від північнокорейського контингенту в Курській області українські військові не бачать небезпеки та почуваються на російській… Читати більше

Wednesday November 20th, 2024
  • Новини

Завершення війни залежить від путіна, але він слабший за Трампа і США, – Зеленський

Багато у питанні завершення війни в Україні залежить від володимира путіна. Проте ще більше —… Читати більше

Wednesday November 20th, 2024
  • Новини

Війська рф завдали ракетного удару по Прилуках Чернігівської області: що відомо

Пізно ввечері, 19 листопада, російські загарбники завдали ракетного удару по місту Прилуки Чернігівської області, внаслідок… Читати більше

Wednesday November 20th, 2024
  • Новини

Безпілотники атакували Бєлгородську та Новгородську області рф: є ураження заводу та арсеналу ГРАУ

У ніч на 20 листопада невідомі дрони атакували низку регіонів російської федерації: у Бєлгородській області… Читати більше

Wednesday November 20th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.