fbpx
Сьогодні
12:31 10 Сер 2019

Вибух на полігоні в РФ міг статися через випробування ракети з ядерною установкою, - Reuters

Фото Twitter NewsUKR

Вибух і радіаційний викид на півночі Росії, при якому загинули співробітники "Росатому" і Міноборони, могли статися під час випробування крилатої ракети з ядерною установкою, про які президент РФ Володимир Путін заявляв у минулому році.

Про це пише Reuters.

Як повідомляється, в Міноборони Росії заявляли, що 8 серпня на полігоні в Архангельській області стався вибух рідинного ракетного двигуна. Разом з тим, на думку американських експертів із ядерної зброї, вибух рідкого ракетного палива не призведе до викиду радіації. На їхню думку, вибух і викид радіації стався в результаті аварії під час випробування крилатої ракети з ядерною установкою.

"Вибухаючі ракетні двигуни на рідкому паливі не виділяють радіації, і ми знаємо, що росіяни працюють над якимось ядерним двигуном для крилатої ракети", – сказав старший науковий співробітник Федерації американських вчених. Анкит Панда.

Крім того, високопоставлений чиновник адміністрації президента США Дональда Трампа на умовах анонімності повідомив, що США продовжують стежити за подіями на крайній півночі Росії.

"Запевнення Москви в тому, що "все нормально" здаються нам порожніми…Це нагадує нам про серію інцидентів, що відбулися ще в Чорнобилі", – зазначив він.

Нагадаємо, після вибуху реактивної рухової установки в Архангельській області (РФ) кількість загиблих зросла до 5-ти осіб. Ще троє співробітників "Росатома" отримали травми й опіки різного ступеня тяжкості. Про це повідомляє DW з посиланням на "Росатом".

У офіційній заяві зазначається, що вибух стався під час "робіт, пов'язаних з інженерно-технічним супроводом ізотопних джерел живлення на рідинній руховій установці". Російські ЗМІ заявляють, що серед загиблих є також співробітники російського Міністерства оборони.

Раніше повідомлялося, що вибух на полігоні в Росії підвищив радіаційний фон, ракетне паливо потрапило у воду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: