В Україні планують легалізувати ринок оренди житла

У Мінрегіонбуді завершується розробка законопроекту, який зможе впровадити дієвий ринок орендного житла в Україні та визначити чіткі механізми для взаємодії всіх його учасників.

Про це заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, повідомляє Рубрика з посиланням на прес-службу Мінрегіонбуду.

За його словами, у зв'язку з цим наразі завершується розробка відповідного законопроекту, який зможе впровадити ринок орендного житла в Україні та визначити механізми для взаємодії як орендарів, так і для орендодавців.

"Наразі з усього існуючого орендного житла в Україні близько 90% знаходиться в тіні і ніяк не регулюється", – заявив Парцхаладзе.

"Сьогодні в Європі приблизно 60-70% всього житлового фонду – орендне. Причому в Україні цей відсоток офіційно не перевищує 5-10%. Тобто 90% ринку орендного житла перебуває в тіні. І цю ситуацію потрібно змінювати. Ми хочемо законодавчо врегулювати це питання, створити чіткі та справедливі правила на цьому ринку", – зазначив Парцхаладзе.

Він переконаний, що ефективне впровадження цього ринку може істотно вплинути на зниження орендної плати, що сприятиме залученню нових інвестицій, стимулювати розвиток житлового будівництва та галузі в цілому.

"У підсумку вартість такого житла, в порівнянні з ринковою, може бути на 30% більше і дешевша для соціально незахищених груп населення і працівників соціальної сфери", – підкреслив заступник міністра.

Таким чином, урядом розглядається можливість впровадження наступних напрямків орендного житла в Україні:

  • муніципальне орендне житло, замовниками якого є місцева влада, і яке може надаватися молодим сім'ям, працівникам соціальної та бюджетної сфер, іншим молодим фахівцям;
  • орендне житло, яке буде перебувати на балансі центральних органів державної влади, в тому числі відомств, і буде надаватися їх співробітникам на час роботи або служби;
  • комерційне орендне житло, яке будуватимуть приватні компанії і здаватимуть в оренду.

Свіжі дописи

  • Новини

Банки, “тіньовий флот” та алюміній: ЄС схвалив 16-й пакет санкцій проти росії

Рада Європейського Союзу в роковини повномасштабного вторгнення, 24 лютого, ухвалила 16-й пакет санкцій проти росії.… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

У Генштабі підтвердили ураження у рф Рязанського НПЗ: атакований уже втретє від початку року

У ніч проти 24 лютого Підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, Головного управління розвідки,… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

До України прибули лідери держав Європи та Канади

Низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади у третю річницю повномасштабного вторгнення росії прибули до… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Президент та керівництво держави подякували всім, хто три роки Великої війни захищає Україну

24 лютого - треті роковини повномасштабного вторгнення росії в Україну. Президент Володимир Зеленський та та… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Генштаб: протягом минулої доби Сили оборони на фронті вступали у бій з росіянами 96 разів

Найактивніше минулої доби російська армія атакувала Курський та Покровський напрямки. Загалом на фронті відбулося 96… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

рф атакувала Україну 185 дронами, Сили ППО більшість збили

Війська рф у ніч проти 24 лютого запустили по Україні 185 ударних безпілотників типу Shahed… Читати більше

Monday February 24th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.