Про це Укрінформу повідомили у пресслужбі Національної спілки журналістів України.
"У місті Покровськ Донецької області скоєно напад на знімальну групу телеканалу «Капрі». Під час спроби 1 серпня зайти в приміщення Покровської ради ветеранів, де розташовано штаб однієї з політичних партій, журналістку відштовхнули, техніку пошкодили, а на оператора напали та утримували деякий час в ізоляції", – йдеться в повідомленні.
За даними НСЖУ, Національна поліція за заявами про перешкоджання журналістській діяльності у Покровську розпочала кримінальне провадження.
Своєю чергою у Національній спілці журналістів засудили агресію до працівників телекомпанії та звернули увагу, що це уже другий інцидент побиття журналістів на цьому тижні, пов'язаний із виборчим округом №50, де і досі офіційно не оприлюднені результати голосування.
Кореспондент телекомпанії «Капрі» Альона Соболенко у коментарі НСЖУ зазначила, що знімальна група цікавилася перебуванням у приміщенні ради ветеранів членів ОВК і працівників міськради.
"Нині оператор знаходиться у лікарні, у нього діагностовано струс мозку. Також було розбито камеру та службовий телефон, до поліції подали заяву", – сказала Соболенко.
У нападі на журналістів телеканал «Капрі» звинувачує людей з оточення лідера перегонів на виборчому окрузі №50, міського голови Покровська Руслана Требушкіна.
У відповідь на закиди Требушкін опублікував на своїй сторінці у Facebook відеозвернення, звинувачуючи політичних опонентів у намаганні вплинути на виборчий процес у Покровську.
"У нас тут продовжує стояти телеканал «Капрі», удень вони готували якусь провокацію, намагалися увірватися в офіс, який орендується у ради ветеранів. Метою є дестабілізація роботи штабу", – переконує Требушкін.
У громадянській мережі ОПОРА здивовані фізичною агресією до журналістів у Покровську та наголошують, що під час виборчої кампанії в окрузі скарг на перешкоджання журналістській діяльності не надходило.
"Така реакція охоронців на відеокамеру є дуже несподіваною. Адже під час усієї виборчої кампанії не було жодного факту порушення прав журналістів. Ця подія є дуже поганим знаком до того, що може відбуватися там зараз із роботою виборчої комісії", – зазначила у коментарі для НСЖУ координаторка спостереження мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області Анастасія Прокопенко.
У Покровському відділі поліції Донецької області попередньо подію кваліфікували за ч.1 ст. 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та інформують про роботу над встановленням усіх обставин події.
У Львівській області стартував проєкт із запуску пересувних аптечних пунктів. Вони охоплять 17 сіл Дрогобицького… Читати більше
Ротація українських військових на передовій залежить від укомплектованості резервних бригад, які мають замінити виснажені підрозділи.… Читати більше
Українські військові бригади імені Анни Київської успішно завершили навчання на території Франції. Про це повідомив… Читати більше
Україна отримала від Сполучених Штатів Америки лише половину обіцяної зброї. Також допомога Європи для українських… Читати більше
У Чернігівській області українські прикордонники оперативно знищили російські триколори, які окупанти встановили на зруйнованому мосту… Читати більше
Продовжувати кампанію за військову підтримку України закликала міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок партію "зелених",… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.