Про це передає The Insider.
В коментарі журналістам, Цемах заявив, що свою провину не визнає. А на питання про можливий обмін каже, що з ним про це ніхто не говорив.
"Я був у безсвідомому стані. Дуже довго. Затримання проводили дві незнайомі мені людини. Вони зайшли до мене додому. А провозили мене уже потім через Мар'їнку" , – каже він про затримання.
У "ДНР", як він стверджує, працював у гірничому технікумі, там де і його дружина. Каже, що у лавах терористів "захищав свою землю".
"Я боєць, який захищав свою землю від тих, хто її розстрілював. Російських військовослужбовців там не бачив", – додав він журналістам.
Сьогодні Апеляційний суд відмовив адвокату і не випустив Цемаха із СІЗО СБУ.
Захисник Роман Гонтарев повідомив, що затримання Цемаха відбулось 27 червня у місті Сніжне Донецької області.
"До нього застосували насильство. Рукояткою пістолета вдарили по голові і застосували снодіючу речовину. Потім провезли через лінію розмежування. До нього правоохоронці застосовували психотропні снодійні речовини. Ми зараз не можемо довести ці обставини. З матеріалів вбачається, що Цемаха затримали без рішення суду", – заявив адвокат.
Гонтарев зазначив, що прокурор не довів наявність підстав для законного затримання.
"Не допитані в провадженні й свідки, які б вказували, що Цемах на момент затримання щойно вчинив злочин. Також відсутній потерпілий, який говорив про Цемаха. Ухвали про затримання не було. Всі докази, які містяться в матеріалах, датовані 2014-2015 роками: протоколи оглядів сайтів (в яких було інтерв'ю Цемаха, – ред.)..", – зазначив адвокат.
Прокурор заперечив проти доводів адвоката.
"'Із наданих матеріалів слідства вбачається, що Цемаха було затримано у зв'язку з тим, що при ньому були документи, що посвідчують приналежність його до "ДНР". А також у зв'язку з його активною участю у "ДНР", – сказав він.
За словами прокурора, Цемах був членом терористичної організації.
Окрім того, Цемах може володіти важливою інформацією щодо збиття рейсу МН17. Прокурор не виключає, що Цемах свідчитиме у Нідерландах.
"Звичайно є процедура участі і свідків, і підозрюваних. Є відповідна угода між Україною і королівством Нідерланди у справах, пов'язаних із збиттям боїнгу. Там також розписані процедури", – каже прокурор Пересада.
Окрім того, особа також може свідчити добровільно. Цемах скоріш за все буде це робити по відеоконференцзв'язку.
Поблизу української антарктичної станції “Академік Вернадський” пінгвіни відклали перше яйце цього року, тож більш як… Читати більше
У Львові, у реабілітаційному центрі Unbroken, щелепно-лицеві хірурги провели унікальну реконструкцію обличчя 39-річному захиснику Володимиру… Читати більше
Всеукраїнський гуманістичний рух "UAnimals" створив платформу, де можна з нагоди дня народження чи іншого свята… Читати більше
У суботу, 9 листопада, о 13:00 БФ “Гуркіт” спільно з Музеєм війни та Артхаус Трафік… Читати більше
У Чернігівській області відбудували один з трьох мостів через річку Десна, який був зруйнований під… Читати більше
У Чернівецькій області розпочав роботу новий реабілітаційний центр для захисників і захисниць, які потребують медичної… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.