Про це передає The Insider.
В коментарі журналістам, Цемах заявив, що свою провину не визнає. А на питання про можливий обмін каже, що з ним про це ніхто не говорив.
"Я був у безсвідомому стані. Дуже довго. Затримання проводили дві незнайомі мені людини. Вони зайшли до мене додому. А провозили мене уже потім через Мар'їнку" , – каже він про затримання.
У "ДНР", як він стверджує, працював у гірничому технікумі, там де і його дружина. Каже, що у лавах терористів "захищав свою землю".
"Я боєць, який захищав свою землю від тих, хто її розстрілював. Російських військовослужбовців там не бачив", – додав він журналістам.
Сьогодні Апеляційний суд відмовив адвокату і не випустив Цемаха із СІЗО СБУ.
Захисник Роман Гонтарев повідомив, що затримання Цемаха відбулось 27 червня у місті Сніжне Донецької області.
"До нього застосували насильство. Рукояткою пістолета вдарили по голові і застосували снодіючу речовину. Потім провезли через лінію розмежування. До нього правоохоронці застосовували психотропні снодійні речовини. Ми зараз не можемо довести ці обставини. З матеріалів вбачається, що Цемаха затримали без рішення суду", – заявив адвокат.
Гонтарев зазначив, що прокурор не довів наявність підстав для законного затримання.
"Не допитані в провадженні й свідки, які б вказували, що Цемах на момент затримання щойно вчинив злочин. Також відсутній потерпілий, який говорив про Цемаха. Ухвали про затримання не було. Всі докази, які містяться в матеріалах, датовані 2014-2015 роками: протоколи оглядів сайтів (в яких було інтерв'ю Цемаха, – ред.)..", – зазначив адвокат.
Прокурор заперечив проти доводів адвоката.
"'Із наданих матеріалів слідства вбачається, що Цемаха було затримано у зв'язку з тим, що при ньому були документи, що посвідчують приналежність його до "ДНР". А також у зв'язку з його активною участю у "ДНР", – сказав він.
За словами прокурора, Цемах був членом терористичної організації.
Окрім того, Цемах може володіти важливою інформацією щодо збиття рейсу МН17. Прокурор не виключає, що Цемах свідчитиме у Нідерландах.
"Звичайно є процедура участі і свідків, і підозрюваних. Є відповідна угода між Україною і королівством Нідерланди у справах, пов'язаних із збиттям боїнгу. Там також розписані процедури", – каже прокурор Пересада.
Окрім того, особа також може свідчити добровільно. Цемах скоріш за все буде це робити по відеоконференцзв'язку.
Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої… Читати більше
Уже у лютому цього року може відбутися наступне засідання у форматі "Рамштайн": країни-партнери вже погодили… Читати більше
Petcube, провідна українська компанія у сфері технологій для домашніх тварин, анонсувала новий продукт — Petcube… Читати більше
Ви коли-небудь замислювались, чому деякі інтер'єри виглядають бездоганно організованими, ніби зійшли зі сторінок глянцевого журналу?… Читати більше
В погоне за передовыми технологиями не каждый готов выложить внушительную сумму за новенький смартфон от… Читати більше
Збройні сили України 5 січня 2025 року розпочали обмежену бронетанкову контратаку проти російських військ у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.