Про це Уляна Супрун написала на Facebook.
Вчора Верховна Рада ухвалила закон №6449, який посилює відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб та передбачає примусову хімічну кастрацію.
Зазначається, що у Раді було два законопроекти, але за основу та в цілому проголосували за той, що запропонувала фракція Ляшка, а не за розроблений експертами.
Супрун наголосила, що Україна стане першою державою у світі, яка перетворить лікування на покарання.
"Педофілія дійсно є психічною хворобою. Її дійсно лікують хімічною кастрацією, але лише в комплексі з іншими методами лікування. Депутати ж проголосували за те, щоб зробити хімічну кастрацію методом покарання всіх людей, які вчинили злочини сексуального характеру щодо неповнолітніх. Не всі, хто вчиняють такі злочини мають психічну хворобу. Дослідження свідчать, що лише половина таких злочинів скоєні педофілами. Тому Україна буде примусово робити хімічну кастрацію людям, без урахування їхнього стану здоров'я", – написала вона.
За законопроект, який готували експерти та який відповідає міжнародним нормам права, проголосували в першому читанні. "Але Ляшко на хвилі передвиборчого популізму просунув в Раді закон, який буквально легалізує в країні застосування антигуманних методів з тотальним порушенням будь-яких прав людини", – наголосила Супрун.
Вона зауважила, що використання хімічної кастрації як методу покарання без згоди є грубим порушенням прав людини, передбачених Конституцією України та міжнародними конвенціями. "Воно має бути частиною лікування, яке має відбуватися гуманно і доповнюватися іншими методами", – вважає в. о. міністра охорони здоров'я.
"Якщо цей закон вступить в силу, Україна матиме позови до Європейського суду з прав людини. А відтак, гроші платників податків будуть витрачатися на компенсації ґвалтівникам. Адже вже зараз очевидно, що це буде визнано порушенням прав людини", – наголосила Супрун.
У законі пропонуються відкриті реєстри. "Але сам закон щонайменше не визначає, за якими принципами має працювати цей реєстр. Це ще одна ознака того, що законопроект є дешевим популізмом, а не системним рішенням проблеми", – вважає міністр.
Вона також додала, що відкриті реєстри можуть нашкодити самим жертвам сексуального насильства. Адже велика частина випадків сексуального насильства стається в сім'ях. Лише 10% таких злочинів скоюються незнайомими жертві злочинцями. Інша частина випадків трапляються в сім'ї або близькому колі.
"Чим менша дитина, тим більша ймовірність, що аб'юзер є членом сім'ї. Американський досвід свідчить, що матері відмовляються повідомляти про злочини через публічність. Вони бояться, що їхній чоловік чи коханець, який ґвалтує дитину, потрапить до реєстру. Через це злочинці залишаються непокараними. Сподіваюся, що Президент не підпише цей закон. Бо лікарі не будуть здійснювати антигуманне "лікування", яке суперечить їхній професійній етиці", – підсумувала вона.
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Саміт G20 у Бразилії відбувся за слабкої підтримки України, сказав Президент Володимир Зеленський під час… Читати більше
Ввечері, 23 листопада, по всій Україні скасували графіки відключень світла. Проте українців закликали не вмикати… Читати більше
Російського генерал-полковника Геннадія Анашкіна звільнили з посади командувача угрупуванням військ "Південь". Його звинувачують у приховуванні… Читати більше
Україна цього тижня повернула ще двох українських дітей з окупованого Росією Маріуполя. Про це у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.