Про це свідчить новий звіт про прогрес у досягненні 17 цілей ООН, передає АР.
Доповідь виокремлює досягнення в деяких сферах, зокрема зниження на 49% дитячої смертності в період з 2000 по 2017 рік, а також електрифікацію, яка зараз досягає майже 90% населення світу.
Але Лю Женьмін, заступник Генерального секретаря ООН з економічних і соціальних питань, сказав, що, попри деякі досягнення, "монументальні виклики залишаються".
Він заявив, що найбільш актуальною сферою дій є зміна клімату, яка "може вплинути на прогрес, досягнутий за останні кілька десятиліть" у зниженні рівня бідності та покращенні життя мільйонів людей у всьому світі.
Згідно з доповіддю, втрата біорізноманіття відбувається прискореними темпами, і "ризик вимирання видів погіршився майже на 10% за останні 25 років". Глобальні температури зросли, кислотність океанів зросла на 26% з доіндустріальних часів, а "інвестиції у викопне паливо продовжують бути вищими, ніж інвестиції в кліматичну діяльність", сказано в документі.
Лю сказав, що в доповіді також видно, що "нерівність зростає", і "це ще один великий виклик для світу".
Першою з 17 цілей, прийнятих світовими лідерами 2015 року, є усунення крайньої бідності – зменшення кількості людей, які живуть менше ніж на 1,90 долара на день. Друга мета – припинити голод, досягти продовольчої безпеки та сприяти сталому сільському господарству. Згідно з доповіддю, жодної мети не вдасться досягнути до 2030 року.
Хоча кількість людей, що живуть у крайній бідності, скоротилася до 8,6% населення світу у 2018 році, в доповіді сказано, що темпи уповільнюються, а прогнози кажуть, що до 2030 року 6% людей все ще житимуть у крайній бідності, якщо поточні тенденції збережуться.
Франческа Перуччі, головний статистик у Департаменті економічних і соціальних питань ООН, сказала, що близько 736 мільйонів людей досі живуть у крайній бідності по всьому світу, зокрема 413 мільйонів в Африці на південь від Сахари.
У той час як Лю сказав, що стосовно 16 цілей ООН досягнуто "доброго прогресу", він сказав, що "не було доброго прогресу" у припиненні голоду, який він назвав "трагедією для міжнародної спільноти".
У звіті зазначається, що жінки складають 39% робочої сили, але мають лише 27% керівних посад. У 2017 році 785 мільйонів людей не мали доступу до чистої питної води, у той час як 673 мільйонам не вистачало систем санітарії, більшість з них – у Південній Азії.
В Одеській області до Національного природного парку «Тузлівські лимани» прилетіли обмазані мазутом птахи. Про це… Читати більше
На порталі «Дія» відновлено автоматичну послугу з реєстрації фізичних осіб-підприємців (ФОП). Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з… Читати більше
У 2025 році відзначається десята річниця започаткування операції UNIFIER — програми військового вишколу Збройних сил Канади для… Читати більше
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск увечері 10 січня повідомив про рішення на перші ексгумації поляків — жертв Української… Читати більше
Національний оператор поштового зв'язку “Укрпошта” випустив марку “Будапештський меморандум – це х...я”. Про це повідомив гендиректор… Читати більше
Мрія України — отримати гарантії безпеки та закінчити війну з Росією у 2025 році й… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.