ЄС закликали Україну посилити боротьбу з піратством та захист інтелектуальної власності

Представники ЄС висловили стурбованість щодо повільного виконання Україною своїх зобов'язань у межах Угоди про асоціацію, зокрема у сфері авторського права, торговельних марок, патентів і забезпечення дотримання цих прав.

Про це повідомляє пресслужба Представництва ЄС в Україні.

Україні необхідно активізувати зусилля для приведення своїх законів у відповідність до норм ЄС і створення необхідних інституцій для управління сферою інтелектуальної власності, а також вживати більше заходів для боротьби з підробками та піратством, заявили у ЄС.

Як відомо, Україна зобов'язалася привести своє законодавство у сфері інтелектуальної власності у відповідність до норм ЄС і практик правозастосування.

Відповідно до Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, яка є частиною Угоди про асоціацію і діє з 1 січня 2016 року, передбачено здійснення реформ у сфері авторського права, товарних знаків, промислових зразків, топографій напівпровідників, патентів, сортів рослин і забезпечення дотримання законодавства, зокрема під час перетину кордону.

Це дозволить Україні повністю інтегруватися у світову торговельну систему, надалі залучати іноземні інвестиції та запобігти значним втратам з боку правовласників.

Впровадження цих реформ є на порядку денному щорічного міждержавного Діалогу між Україною та ЄС щодо прав інтелектуальної власності. Остання, 17-та зустріч Діалогу відбулася 26 червня 2019 року в Києві.

Під час Діалогу українська сторона, Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), презентувала основні складові проєкту п'ятирічної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності й прозвітувала про стан роботи над низкою законопроєктів з метою приведення українського законодавства у відповідність до Угоди про асоціацію. МЕРТ також готує проєкт закону для усунення деяких недоліків у нещодавно ухваленому законі про колективне управління правами.

Технічна робота майже виконана, і МЕРТ обіцяє подати ці нові законопроєкти до Верховної ради після виборів. Україна розглядає формування спеціалізованого суду з питань інтелектуальної власності як пріоритет і планує завершити відбір його суддів до кінця 2019 року. Одночасно триває створення нового офісу інтелектуальної власності, яке планується завершити у 2020 році.

Європейська сторона запропонувала надавати Україні технічну підтримку в цих напрямках.

Представники ЄС наголосили, що порушення прав інтелектуальної власності завдає великі втрати для української економіки, адже призводить до зменшення інвестицій і надходжень до державного бюджету, а також не дозволяє створювати робочі місця у творчих та інноваційних галузях. До того ж, такі порушення становлять значний ризик для громадян, які часто просто не знають, чи безпечні товари, які вони купують. Крім того, зв'язок між підробками та організованою злочинністю становить велику загрозу для суспільства.

В ЄС контрафактна й піратська продукція становить близько 7% імпорту, або 121 млрд євро на рік.

Напередодні Діалогу Представництво Європейського Союзу в Україні, МЕРТ, Український альянс по боротьбі з підробками і піратством та Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) організували захід «Я купую справжнє!» для широкого загалу, щоб підвищити рівень обізнаності українців у питаннях фальсифікації та щодо позитивних аспектів прав інтелектуальної власності.

«Сьогодні наша увага зосереджена на правозастосуванні, зокрема на проблемах, пов'язаних з великими обсягами торгівлі контрафактними товарами в Україні та споживчими ризиками. Звичайно, це проблема не лише України. За інформацією Управління інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) та Організації економічного співробітництва і розвитку (OECD), торгівля контрафактом і піратською продукцією становить щорічно близько 460 мільярдів євро в усьому світі. В ЄС контрафактна й піратська продукція становить близько 7% її імпорту, або 121 млрд євро на рік», − зазначила Яна Герцег, керівниця відділу торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні.

За даними компаній-членів ЄБА, минулого року в Україні частка фальсифікованих або незаконно ввезених товарів включала серед іншого: кава − 40% (близько 25 млн доларів), алкогольні напої − 60% (близько 400 млн доларів), агрохімічні продукти − 25% (близько 200 млн доларів), побутова техніка та електроніка для певних категорій − від 50% до 70% (300−400 млн доларів).

Раніше в Україні заблокували англомовний кіносайт за піратство.

Свіжі дописи

  • Новини

Російські окупанти атакували Запоріжжя: відомо про поранених

Російські війська атакували Запоріжжя ввечері 10 січня. Поранення отримали двоє людей. Про це повідомляє Рубрика,… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Мінсоцполітики запускає онлайн-платформу про державну програму протезування

Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua  — на… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У Львові переселенці з Донеччини організували вертеп

Напередодні різдвяних свят у мешканки модульного містечка пані Ірини Шелест з Краматорська виникла ідея створити… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У Нацпарку на Одещині виявили птахів, забруднених мазутом

В Одеській області до Національного природного парку «Тузлівські лимани» прилетіли обмазані мазутом птахи. Про це… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У “Дії” знову доступна послуга автоматичного відкриття ФОП

На порталі «Дія» відновлено автоматичну послугу з реєстрації фізичних осіб-підприємців (ФОП). Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Канада у межах операції UNIFIER підготувала понад 43 тисячі українських військових

У 2025 році відзначається десята річниця започаткування операції UNIFIER — програми військового вишколу Збройних сил Канади для… Читати більше

Friday January 10th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.