Філарет заявив, що може прийняти ПЦУ в Київський патріархат
Патріарх Філарет вважає, що він не розколює Православну церкву України, бо УПЦ Київського патріархату існувала раніше.
Про це він заявив журналістам після засідання так званого "помісного собору КП" 20 червня, передає УП.
"Це не розкол. Ми функціонуємо з 1992 року, а ПЦУ – з 2018-го. То хто від кого відколовся", – сказав Філарет.
За його словами, зараз в Україні існуватиме три церкви: УПЦ Московського патріархату, ПЦУ на чолі з митрополитом Епіфанієм та УПЦ Київського патріархату.
"Якщо вони (служителі ПЦУ – ред.) захочуть, ми приймемо їх назад", – заявив Філарет.
На запитання, чи вважає він нормальним, що троє архієреїв, які були присутні у Володимирському соборі, скасували рішення про ліквідацію КП перед Об'єднавчим собором 15 грудня, за яке голосували 40 митрополитів, архієпископів та єпископів, Філарет відповів:
"Нормально. Бо сила не в більшості, а в правді. Якби рахували більшість, то правда була б у Московського патріархату, у нього більше єпископів".
Також у постанові так званого собору "Української православної церкви Київського патріархату" йдеться, що патріархія залишає за собою всі кошти і майно ліквідованої церкви.
"УПЦ КП продовжує бути власником всіх коштів, всього майна (рухомого і нерухомого), придбаного за власні кошти, або переданого їй державними органами, або органами місцевого самоврядування, включаючи храми, монастирі, учбові заклади та інше. Всі банківські рахунки є рахунками Київської патріархії як юридичної особи", – йдеться в тексті постанови.
У рішенні ліквідованої церкви важають, що усі храми належать управлінню Київської патріархії, а церкви, які перейшли до ПЦУ можуть повернутися назад до УПЦ КП.
"До УПЦ КП продовжують належать всі єпархії, монастирі, духовні учбові заклади, братства, місії, які зареєстровані держорганами як релігійні організації УПЦ КП. До КП можуть належати і ті єпархіальні управління і релігійні громади, які переєстрували свої статути на ПЦУ, але бажають бути у складі УПЦ КП", – відзначили за підсумками так званого собору.