У Зеленського розповіли, які питання потрібно виносити на референдум

На всеукраїнський референдум потрібно виносити питання, які будуть об'єднувати, а не роз'єднувати українців, і сприйматися суспільством.

Про це заявив другий номер виборчого списку "Слуги народу", представник президента Володимира Зеленського в парламенті Руслан Стефанчук в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Стефанчук зазначив, що необхідно на законодавчому рівні максимально правильно сформувати механізм, щоб дати українцям можливість з певних питань висловити свою думку і позицію.

За його словами, цей механізм стосується, насамперед, запобіжників, зокрема, питань, які не можуть виноситися на референдум, запобіжників щодо кількості кваліфікованої більшості прийняття з окремих питань, коли недостатньо більше половини голосів.

"Важливим буде питання інформаційної кампанії. Тому питання, які стосуються НАТО і ЄС, ми готові виносити на референдум після того, як українське суспільство визнає, що ми на даний момент в тому стані, що можемо претендувати на членство", – вказав Стефанчук.

Він згадав слова першого президента України Леоніда Кравчука про те, що йому легко було їхати підписувати Біловезьку угоду в грудні 1991 року, тому що "за ним стояла воля українців".

"Ми вважаємо, що з таких доленосних питань, які стосуються взагалі долі всієї країни, нам вкрай необхідно мати розуміння і консенсус в державі", – переконаний представник "Слуги народу".

Стефанчук вказав, що є рішення, які роз'єднують, і, на його думку, такі рішення не потрібно виносити на референдум.

Він навів приклад, що в Англії в 18-му столітті був закон блокуючої меншості, коли в акціонерному товаристві люди збиралися, виносили на голосування питання і голосували не тільки "за", але і "проти".

"Якщо кількість "проти" набирала більше 25%, то це питання поки виносилося за дужки. Тому що це питання роз'єднувало, а не поєднувало. Тому для нас дуже важливо виділити питання, які є першочерговими, і дуже важливо, щоб вони об'єднували нас у майбутньому, а не ділили в минулому", – пояснив Стефанчук.

Свіжі дописи

  • Новини

У Польщі заявили про готовність протягом доби виїхати в Україну та розпочати ексгумацію жертв Волинської трагедії

Фахівці Інституту національної памʼяті Польщі (IPN) готові впродовж 24 годин вирушити в Україну, щоб розпочати… Читати більше

Wednesday November 27th, 2024
  • Новини

На Миколаївщині відкрили сучасне реабілітаційне відділення з безплатним лікуванням

У Миколаївській обласній клінічній лікарні запрацювало нове реабілітаційне відділення, яке відповідає міжнародним стандартам безбар’єрності. Проєкт… Читати більше

Wednesday November 27th, 2024
  • Новини

У Волинській області російські книжки переробляють на туалетний папір

На Волині волонтери закликають здавати російські книги на перероблення, щоб виготовити з них туалетний папір… Читати більше

Wednesday November 27th, 2024
  • Новини

В Україні стартує освітня програма з кібербезпеки для дівчат: у чому рішення

STEM is FEM запускає навчальну програму “Кібербезпека для дівчат: можливості й професія”. Протягом грудня 2024… Читати більше

Wednesday November 27th, 2024
  • Новини

Українські полярники поблизу станції “Академік Вернадський” нарахували майже 4000 пінгвінів

Українські вчені продовжують досліджувати життя пінгвінів на острові Галіндез, де розташована антарктична станція "Академік Вернадський":… Читати більше

Wednesday November 27th, 2024
  • Новини

Міноборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо”

Міністерство оборони України для підготовки зенітних вогневих груп кодифікувало та допустило до використання переносний тренажер… Читати більше

Wednesday November 27th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.