Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Newsmaker.
"Хочу сказати, що згідно з 85-ю статтею Конституції, президент після консультації з парламентськими фракціями має право розпустити парламент. Хочу звернути увагу на дві речі "після консультацій" і "право", – підкреслив Додон.
Він відмовився слідувати ухваленому рішенню Конституційного суду, згідно з яким він зобов'язаний розпустити парламент вже 8 червня.
"Я не підпишу декрет про розпуск парламенту. У понеділок, 10 червня, запрошую парламентські фракції на консультації", – сказав Додон. Він також додав, що, згідно з рішенням Конституційного суду від 2013 року, тільки президент має право розпустити парламент.
Додон також додав, що всі 35 депутатів фракції Партії соціалістів (ПСРМ) прибули в парламент, щоб обговорити з проєвропейським блоком ACUM формування керівництва органу та затвердження складу нового уряду. Опівдні вони мають намір провести засідання парламенту.
Додон зазначив, що ключове питання полягає в тому, чи визнають голосування, якщо депутати про щось домовляться і затвердять спікера і сформують уряд. "Усередині тими, хто контролює владу очевидно, що не буде. Більш того, я знаю, що прокуратура відкриє кримінальні справи щодо спроби захоплення влади на депутатів і президента", – зазначив Додон.
Він також додав, що немає повної ясності, чи визнають це голосування зовнішні партнери, тому він запросив на спільну зустріч посла Росії Олега Васнецова, посла США Дерека Хогана і главу Євроделегації Петера Михалко.
Додон також закликав громадян залишатися вдома і не піддаватися на провокації.
Нагадаємо, КС роз'яснив, що, згідно з Конституцією, останнім можливим днем для формування нового уряду було 7 червня 2019 року. Про це йдеться в прес-релізі суду, опублікованому вранці 8 червня.
У КС відзначили, що 7 червня ухвалили рішення за запитом президента Ігоря Додона про інтерпретацію 85-ї статті Конституції і нагадали, що вже робили роз'яснення з цього приводу. "У той же час, щоб уникнути неясностей, суд повторив, що, згідно з конституційними положеннями, тримісячний термін (90 днів), протягом якого новообраний парламент повинен формувати уряд, починається з дня затвердження виборів", – йдеться в прес-релізі суду.
Нагадаємо, проєвропейська молдовська партія "Дія і солідарність" (PAS) 5 червня погодилася проголосувати за спікера парламенту від проросійської Партії соціалістів (ПСРМ), зробивши крок до формування коаліції.
У 2024 році Україна отримає від Японії 100 генераторів. Частину з яких країна передасть вже сьогодні, 16… Читати більше
Окупована росіянами Запорізька АЕС знову опинилася на межі блекауту: знеструмлено одну з двох ліній живлення… Читати більше
В Україні планують будівництво першого в Україні заводу з виробництва листового скла за сучасною флоат-технологією.… Читати більше
Північнокорейський лідер Кім Чен Ин наказав розпочати масове виробництво ударних дронів після успішного випробування нових… Читати більше
Відтепер військовослужбовці Збройних Сил України можуть подати рапорт на переведення до іншої частини без зайвої… Читати більше
Корейська Народно-Демократична Республіка допомагає російській федерації у війні проти України. В обмін на це Північна… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.