Вибори у Раду: ЦВК розповіла про серйозні проблеми

Центральна виборча комісія вкотре закликає інші органи влади внести зміни до законодавства через брак часу для підготовки до позачергових виборів народних депутатів.

Про це члени ЦВК сказали на брифінгу 27 травня, передає УП.

"Встановлені законодавством ("Про публічні закупівлі" – Уред.) терміни не відповідають строкам, які встановлені виборчим законодавством", – стверджує голова Центрвиборчкому Тетяна Сліпачук.

Зокрема, друк бюлетенів має зайняти 70 днів: 48 – на проведення тендеру та 22 – на виготовлення.

Однак у ЦВК кажуть, що мають зробити це все за 17 днів, щоб вкластися у терміни виборчого законодавства і встигнути підготуватись до виборів.

Також, за словами заступника очільниці ЦВК Євгена Радченка, відомство ризикує не встигнути підготувати інформаційні плакати про кандидатів. Мовляв, договір на їх виготовлення буде підписаний в той день, коли вони вже мають бути доставлені в ЦВК.

"Якщо торги відбудуться успішно, не буде жодної скарги, будуть належно оформлені документи учасників… Тільки за цих умов ми встигаємо в день доставки підписати договір", – пояснив Радченко.

Він розповів, що відомство вже оголосило 4 перевиборчі тендери. Їхня сумарна очікувана вартість становить понад 51 мільйон гривень.

Водночас, за словами заступника голови ЦВК, наразі неможливо розпочати конкурс на друк бюлетенів.

"На момент, коли ми маємо оголосити торги, ми не знаємо кількість кандидатів", – наголосив Радченко, зазначивши, що від кількості кандидатів залежать параметри бюлетенів.

Він також додав, що існує ризик непроведення агітації за рахунок коштів державного бюджету.

За словами голови ЦВК, перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів запропонував провести робочу нараду за участі представників Верховної Ради, Кабінету міністрів, профільних міністерств і Державного казначейства.

Робоча група має вирішити питання щодо тендерних механізмів у виборчий період.

На питання, як Центрвиборчком бачить вирішення ситуації, Тетяна Сліпачук відповіла, що їхня позиція співпадає з проектом закону, зареєстрованим у парламенті і визначеним президентом як невідкладний.

Цей законопроект, який депутати минулого тижня не внесли в порядок денний, виводить окремі види тендерних процедур з-під дії закону "Про публічні закупівлі".

 

Свіжі дописи

  • Новини

В ООН заявили, що протягом осені 2024 року російські війська вбили в Україні 574 цивільних

Заступниця Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй Нада аль-Нашіф представила в Женеві оновлену доповідь Ради з… Читати більше

Thursday January 9th, 2025
  • Новини

Канада після “Рамштайну” оголосила про виділення Україні військової допомоги на понад $300 мільйонів

Канада планує виділити 440 млн канадських доларів (приблизно 330 млн дол. США) на підтримку України.… Читати більше

Thursday January 9th, 2025
  • Новини

Зеленський прибув до Італії для зустрічі з прем’єркою Мелоні та президентом Маттареллою

Увечері 9 січня президент Володимир Зеленський прибув до Італії, де запланована зустріч з прем'єр-міністеркою країни… Читати більше

Thursday January 9th, 2025
  • Новини

Коаліція дронів анонсувала постачання 30 тисяч безпілотників для ЗСУ

Коаліція із закупівлі безпілотників для України анонсувала постачання 30 000 дронів. Про це повідомило британське Міністерство оборони.… Читати більше

Thursday January 9th, 2025
  • Новини

47 механізована бригада “Магура” відбила масований штурм окупантів у Курській області

У Курській області 47-ма окрема механізована бригада "Маґура" відбила масований штурм російських військ разом із… Читати більше

Thursday January 9th, 2025
  • Новини

Каллас заявила, що Євросоюз готовий взяти на себе лідерство, якщо США відмовляться

В Європі сподіваються, що обраний президент США Дональд Трамп не припинятиме підтримку українців, проте Євросоюз… Читати більше

Thursday January 9th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.