Документ підписали керівники місцевої влади та громадських організацій Добропілля, Мирнограду, Новогродівки, Покровська, а також Торгово-промислової палати Донецької області. Очікується, що найближчим часом до Меморандуму офіційно приєднаються представники міст Вугледар та Селидове.
Таке об'єднання сприятиме спільній боротьбі задля реалізації принципів сталого розвитку; зміцнення партнерства в рамках соціально-економічного розвитку населених пунктів; трансформації іміджу територій; скорочення викидів парникових газів та підвищенні рівня добробуту населення шляхом:
Перед вугільними містами Донецької області стоять спільні виклики. Собівартість видобутку вугілля в Україні значно перевищує ринкову ціну. Держава щорічно покриває різницю, але мільярдні дотації на видобувну промисловість виснажують бюджет.
Крім цього, шахтарські міста суттєво залежать від вугільної промисловості. Оскільки уряд планує ліквідувати неприбуткові вугледобувні підприємства, незабаром постануть проблеми працевлаштування та перекваліфікації звільнених працівників. Тому особливої уваги потребує соціальний захист шахтарів та їхніх родин, а також зниження невдоволеності в шахтарських містечках.
Видобуток вугілля погіршує екологічну ситуацію в регіоні. Високий вміст пилу у повітрі через близьке розташування териконів завдає шкоди здоров'ю місцевого населення, а потенційне затоплення шахт несе ризик забруднення підземних та наземних вод.
В Україні вже відбувається енергетичний перехід. Інвестиції в стару вугільну економіку – на противагу глобальним тенденціям – можуть зашкодити середньо та довгостроковим перспективам розвитку Донбасу, адже в такому разі він не зможе конкурувати з більш інноваційними регіонами Європи та світу.
Наразі молоді спеціалісти майже не мають альтернатив роботі на шахтах, тому вимушені виїжджати в інші регіони України або за кордон. Це можна змінити, розвиваючи енергоефективність та відновлювані джерела енергії", – говорить Новогродівський міський голова Людмила Білецька.
"Трансформація місцевої економіки повинна мати комплексний підхід, направлений на еколого-економічне зростання для збалансованого розвитку, в тому числі реновацію територій закритих шахт за рахунок створення нових продуктивних та енергоефективних виробництв.
На рівні міста ми вважаємо цікавим проект зі створення кооперативів для встановлення сонячних панелей з метою особистого забезпечення електроенергією та на продаж, що впливатиме на збільшення частки зеленої енергетики", – зазначає Мирноградський міський голова Олександр Брикалов.
"Вперше в історії незалежної України шахтарські міста об'єднують зусилля задля вирішення наявних викликів. Справедливі структурні перетворення вугільних регіонів неможливі без співпраці на місцевому рівні та донесення інтересів усіх зацікавлених сторін до національної влади. Створення даної Платформи – це дійсно безпрецедентна подія, яка закладає фундамент майбутньому енергетичному переходу", – додає експерт Екодії Костянтин Криницький.
Повний текст Меморандуму доступний за посиланням.
Саміт G20 у Бразилії відбувся за слабкої підтримки України, сказав Президент Володимир Зеленський під час… Читати більше
Ввечері, 23 листопада, по всій Україні скасували графіки відключень світла. Проте українців закликали не вмикати… Читати більше
Російського генерал-полковника Геннадія Анашкіна звільнили з посади командувача угрупуванням військ "Південь". Його звинувачують у приховуванні… Читати більше
Україна цього тижня повернула ще двох українських дітей з окупованого Росією Маріуполя. Про це у… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський прокоментував зміни підходів до управління в ЗСУ, які окреслені у другому пункті… Читати більше
Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.