Перш за все, на своїй сторінці у Facebook вона перерахувала корисні властивості полуниці:
При цьому Супрун підкреслила, що консервована та знебарвлена полуниця вищеперерахованих властивостей позбавлена. Всі біологічно-активні елементи містить лише природно червона полуниця.
За словами очільниці МОЗ, є декілька речей, які потрібно пам'ятати перед вживанням ягоди:
Супрун згадала, що деякі люди бояться їсти полуницю через те, що від неї "обсипає", однак, за її словами, варто розрізняти алергію на полуницю та атопічний дерматит.
Зокрема, алергія — це миттєва або відкладена реакція імунної системи на певні молекули, в даному разі — полуниці. Через це виникає свербіж, почервоніння чи набряк.
Алергія на полуницю є приблизно в 6-8% дітей та 9% дорослих. Вона небезпечна тим, що алерген може викликати анафілактичний шок — масивну імунну реакцію, яка призводить до ускладнення дихання.
Вміст алергену в полуниці не залежить від того, вирощували полуницю в теплиці, на городі чи відповідно до стандартів органічного виробництва.
При цьому атопічний дерматит — це хронічне запальне висипання на шкірі, яке з'являються в дитинстві. Спричинити атопічний дерматит можуть грибки, бактерії, сухе повітря, стрес чи харчові продукти. У дітей до 5 років атопічний дерматит найчастіше провокують продукти, а в дорослих — те, що ми вдихаємо.
Наявність атопічного дерматиту в людини чи родичів свідчить про високий ризик алергій. Від 20 до 60% людей з атопічним дерматитом мають ті чи інші харчові алергії, в тому числі — на полуницю. В цьому разі слід не просто уникати ягід, а звернутися до лікаря щодо лікування та запобігання проявам дерматиту. Лише якщо виявиться, що тригером дерматиту є полуниця, тоді потрібно від неї відмовитися.
Також Супрун згадала про те, що полуницю часто забороняють вагітним та молодим матерям. "Дарма. Якщо в жінки немає алергії на полуницю, обмежувати раціон не варто. Стратегія "уникнення алергенів про всяк випадок", яка довгий час була прийнята, не показала жодної ефективності", – заявила вона.
Очільниця МОЗ додала, що також не варто відкладати контакт дітей з потенційно алергенними продуктами до 3 років. За її словами, насправді ранній контакт дітей з їжею знижує ризик алергії на неї.
Ще однією хибною думкою, переконана Супрун, є те, що оброблена полуниця – це зло. "Якщо не захищати рослини та врожай, залишаться лише збанкрутілі фермери і порожні прилавки. Але важливо користуватися безпечними, сертифікованими, визнаними в усьому світі фунгіцидами та інсектицидами. Засоби захисту рослин слід вносити в належний час та в правильному дозуванні", – зазначила вона.
До того ж, за словами Супрун, набагато небезпечніше, якщо ягоди виросли на забруднених фекаліями полях чи якщо їх збирали хворі на гепатит А люди. Вони можуть стати джерелом паразитарних інфекцій та гепатиту А.
Українські військові з Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони завершили навчання керування швидкісними бойовими катерами… Читати більше
Багато хто лякається самого слова «решебник», адже вчителі часто кажуть, що переписування відповідей шкодить знанням.… Читати більше
Російська федерація за останній тиждень випустила по Україні сотні бомб та безпілотників, до того ж… Читати більше
На неділю, 24 листопада, за вказівкою НЕК "Укренерго" енергетики зменшать обсяги обмеження електроенергії. Про це повідомляє пресслужба… Читати більше
У ніч на 24 листопада в Курській області підрозділи українських Збройних сил влучили в радіолокаційну… Читати більше
"Рубрика" пропонує короткий дайджест ТОП-5 рішень тижня, які наближають перемогу України: ❤️🩹В Україні запускають безоплатну… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.