“Обережно, токсичні!”: активісти вимагають відставки Луценка та Авакова

Учасники акції «Обережно, токсичні!» вимагають відставки генпрокурора Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова через саботаж розслідувань справ про напади на громадських активістів. 

Біля будівлі Генеральної прокуратури активісти вимагають відставки генпрокурора Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Як передає УНІАН, учасники акції «Обережно, токсичні!» обурені тим, що розслідування нападів на активістів розслідуються неналежним чином.

За словами представниці ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" Марини Хромих, очільники Генпрокуратури та МВС саботують розслідування справ про напади на активістів.

"Ці напади не розслідуються, по жодному з них і досі немає винних. Ці розслідування саботуються, і на чолі всіх цих саботажів стоять Юрій Луценко та Арсен Аваков. Саме вони провалили реформу правоохоронних органів та несуть персональну відповідальність за напади на активістів та саботаж розслідувань… Вони стали токсичними для української політики…", – наголосила вона.

За словами Хромих, 20 громадських організацій підписали та подали заяву до Міністерства фінансів США про запровадження персональних санкцій проти Луценка та Авакова.

Представниця «Медійної ініціативи за права людини», а також представниця кількох організацій, які підписали заяву, Марія Томак зазначила, що активісти попросили Сполучені Штати включити Луценка й Авакова до санкційного списку на підставі Акту Магнітського.

"Ми у своїх поданням згадали фактичний саботаж реформ. Ми згадали. Ми кажемо про закриття, наприклад, справи Злочевського, розкриття агентів НАБУ… та інші факти. Ми розраховуємо, що наші подання будуть розглянуті", – додала вона.

Томак назвала прізвища активістів, розслідування справ про напади на яких затягується, – це Сергій Стерненко, Олег Михайлик, Аліна Радченко, Микола Бичко, Євген Лісічкін, Віталій Шабунін та інші.  

На думку представника «АвтоМайдану», адвоката Романа Маселка, дії Луценка та Авакова є злочинними, томі вони не мають права залишатися на своїх посадах.

Згодом активісти планують пікетувати будівлю Міністерства внутрішніх справ, де висуватимуть аналогічні умови.

За даними громадських організацій, лише з 2017 року в Україні було скоєно понад 50 атак на активістів та журналістів, з них 4 — вбивства. У жодному із випадків замовники не покарані.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, підписуйтесь на канал в Telegram. "Рубрика" відповідає на питання 

Свіжі дописи

  • Новини

Армія рф завдала ракетного удару по Одесі: відомо про 8 поранених

Російські окупанти ввечері 29 квітня завдали ракетного удару по Одесі. Попередньо відомо про вісьмох поранених,… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

У Криму не працює GPS-навігація: росіяни цілодобово глушать зв’язок

У тимчасово окупованому Сімферополі не працює GPS-навігація, а в Севастополі сигнал регулярно глушиться цілодобово. Про… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

У Харкові пролунали вибухи: окупанти атакували місто КАБами

Російська Федерація ввечері понеділка, 29 квітня, запустила по Харкову керовані авіаційні бомби. У місті пролунали… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

Генсек НАТО Столтенберг виступив у Верховній Раді

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відвідав Верховну Раду, де виступив перед народними депутатами. Про це… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

Вбивство українських військових у Німеччині: прокуратура ФРН не виключає політичного мотиву злочину

Німецька поліція затримала "чоловіка російської національності "підозрюваного у вбивстві українських військових 27 квітня в німецькому… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

СБУ повідомила про підозру гендиректору найбільшого виробника російських “Калібрів”

Служба безпеки зібрала доказову базу на Фаріда Абдрахманова – гендиректора російської компанії «Дослідне конструкторське бюро… Читати більше

Monday April 29th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.