Фрісайклінг в Україні: куди здати речі за правилами еко-свідомого споживання
Бути в еко-тренді зараз дійсно модно. Після матеріалу "5 правил eco-friendly гардеробу" "Рубрика" підготувала список організацій в Україні, куди можна віддати іншим непотрібні тобі речі.
Суть фрісайклінга проста: віддавай іншим непотрібні тобі речі. Намагатися не купувати нові, а також користуватися старими. Головна умова – речі повинні придатні для використання за призначенням. Формат обміну може бути різним.
Ви можете звернутися до відділення Червоного хреста. Благодійна організація приймає не тільки одяг – також там будуть ради не простроченим медикаментів і медичного інвентарю на кшталт милиць, інвалідних колясок, грілок.
У Києві є благодійний магазин Laska Charity Store, який приймає старий одяг. Одна частина одягу, яку приносять люди, відправляється на благодійність, а інша – залишається в магазині і продається. Виручені гроші також відправляються на добрі справи, в тому числі і на утримання магазину. Магазин приймає різні речі, в тому числі і біжутерію, книги, аксесуари, пластинки, фотоапарати.
Крім того, в Україні працюють багато волонтерських організацій, які допомагають вимушеним переселенцям і нашим солдатам, які несуть службу на сході. Найчастіше вони потребують грошової допомоги, але іноді їм необхідна і одяг. Перелік усіх таких організацій є на урядовому сайті України.
Можна безоплатно здавати речі в соціальні установи, дитячі будинки, церкви. Ще один варіант – віднести речі на безкоштовні ярмарки або в безкоштовні магазини.
Наприклад, у Києві працює Банк одягу.
Сюди може принести одяг і взяти її хто завгодно. І це – абсолютно безкоштовно. Ця громадська ініціатива спрямована на підтримку малозабезпечених верств населення. Тут візьмуть будь-який одяг – головне, щоб він був у нормальному стані.
Також сьогодні існує багато онлайн-сервісів, де можна розмістити оголошення про те, що хочете віддати ту чи іншу річ.
Так в Україні була створена благодійна онлайн-платформ "Мурахи". Тут можна викласти будь-яку непотрібну річ в хорошому стані. Приймають і одяг, і електроніку, і книги, і побутові речі. Продавець сам може ставити ціну на товар для звичайних покупців, але всі виручені гроші підуть на благодійність. Також сервіс дозволяє відстежити, куди потрапили гроші за ваш товар.
А у Facebook успішно працює найбільша українська онлайн-барахолка Віддам Продам | Подарую 🙂 Там можна віддати, продати і подарує все, що не заборонено правилами Facebook, в тому числі і одяг.
Нагадаємо, 5 правил "етичного гардероба":
- Купуйте розумно: краще менше, але краще
- Перешивати старі речі (апсайклінг)
- Включайся у фрісайклінг
- Ставте собі питання "хто зробив цю річ?"
- Подружитеся з точками ресейла. Речі з історією – це круто
Також дивіться історію еко-активістки Капіталіни з невеликого міста на сході України (Слов'янськ, Донецька область), яка дає друге життя речей:
Знай більше про екологію: підписуйся на ЕкоРубрику в Facebook і Telegram.