Глава Податкової розповів про схеми з ФОПами
Глава Державної податкової служби Сергій Верланов назвав зловживанням ситуацію, коли великі компанії використовують для ведення бізнесу схему з фізособами-підприємцями.
Про це Верланов повідомив в інтерв'ю Радіо НВ.
Він зазначив, що для вирішення цієї проблеми приймати нові закони не потрібно.
"Ми будемо шукати аргументи в існуючому законодавстві, в судовій практиці, в Кодексі законів про працю про те, що є ситуації, в яких це є зловживанням. Концепція зловживання правом відома. Думаю, ми попрацюємо в цьому напрямку", – зазначив він.
Верланов назвав великим викликом для економіки те, що практично весь малий і середній бізнес так чи інакше пов'язаний з ФОПами і юридичними особами на спрощеній системі оподаткування.
"Розбиття цих малих і середніх бізнесів на декілька або на декілька десятків чи сотень ФОПів не дає фактично консолідувати звітність компанії, показати вартість цього бізнесу, відповідно бізнес перестає розвиватися", – заявив він.
Глава Податкової підкреслив, що 98,5% податку на прибуток в Україні платить всього 5 тис. компаній, хоча зареєстровано близько 0,5 млн.
"Ми бачимо, що у нас фактично немає цього консолідованого середнього бізнесу. Він де-факто є, але де-юре його немає", – сказав Верланов.
Він додав, що через це бізнес не може отримати капітал для розширення бізнесу, впровадження інновацій, виходу на міжнародні ринки.
"Реформа системи з ФОПами і спрощеною системою оподаткування на часі", – зазначив він.
В ході зміни цієї системи потрібно враховувати, що завдяки їй в Україні з'явилися цілі прогресивні галузі та високомобільні частини населення: IT, консалтинговий бізнес, креативна індустрія, підкреслив Верланов.
Як відомо, бізнес, підписуючи цивільно-правовий договір з ФОП, звільняється від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників.
А ФОП 3-ї групи на спрощеній системі оподаткування сплачує до держбюджету тільки 5% від отриманих грошей і мінімальний місячний соціальний внесок (918 грн на лютий 2019 року).
Читайте нас у Facebook і Тwitter, підписуйтесь на канал в Telegram. "Рубрика" відповідає на питання