Про це пише ВВС Україна з посиланням на джерела, близькі до Фанару.
За даними джерел ВВС, між двома ієрархами існують великі непорозуміння і навіть серйозний конфлікт.
Зокрема, Філарет начебто бажає відновити структуру ліквідованої УПЦ КП та свій вплив на церкву, тоді як оточення митрополита Епіфанія схильне підтримувати "грецький устрій" ПЦУ, запропонований Фанаром.
На 14 травня Філарет запросив архієреїв ПЦУ на традиційне для УПЦ КП молитовне святкування на честь священномученика Макарія до Києва у Володимирський собор.
Запрошення були на бланках УПЦ Київського патріархату і підписані патріархом Київським і Всієї Руси-України Філаретом.
Співрозмовники ВВС в оточенні Епіфанія розповіли, що там це сприйняли як спробу своєрідного показового виступу й оглядин підтримки Філарета з боку архієреїв церкви.
"І це нібито один з етапів на шляху до революційних подій у церкві – зібрання помісного собору, на якому Філарет нібито прагне формально відновити Київський патріархат, повернути статут і синод УПЦ КП, а сам він має керувати церквою у якості патріарха", – пише видання.
Митрополиту Епіфанію у цьому сценарії нібито відводиться тільки роль представлення церкви за кордоном.
Близький до Константинополя співрозмовник описав поточну ситуацію в ПЦУ одним словом – "Жах!".
За даними поінформованих джерел, загроза для томосу може виникнути тільки у разі, якщо скликаний Філаретом помісний собор ухвалить неприйнятні для Фанару рішення, а митрополита Епіфанія відсторонять від керівництва ПЦУ.
Співрозмовники з оточення Епіфанія вважають, що за спробу втілити "сценарій Філарета" і відійти від положення томосу і статуту на Фанарі можуть застосувати санкції.
Архієреї, які можуть піти за Філаретом, нібито ризикують стати для Константинополя "розкольниками" й опиняться у неканонічному статусі.
"Просто частина церкви знову може опинитись у розколі….така перспектива відлякує більшість архієреїв", – додають співрозмовники.
Нагадаємо, Православна церква України була створена на об'єднавчому соборі у Софії Київській 15 грудня 2018 року, її предстоятелем був обраний митрополит Епіфаній.
В рамках створення нової канонічної церкви УПЦ КП і УАПЦ були офіційно розпущені.
Томос, який підтверджує автокефалію, був вручений Епіфанію патріархом Варфоломієм у Константинополі 6 січня 2019 року.
ПЦУ стала п'ятнадцятою церквою у диптиху помісних православних церков світу.
Нова церква отримала статус митрополії, проти чого виступав почесний патріарх Філарет.
Збройні сили України незважаючи на складну геополітичну ситуацію у світі в контексті російсько-української війни мають… Читати більше
Співробітники правоохоронних органів проводять перевірку за фактом виконання пісень російською мовою в розважальному закладі на… Читати більше
У Києві відбувається Форум "Україна. Рік 2025". Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив під час… Читати більше
На Берлінському міжнародному кінофестивалі уперше показали український документальний фільм "Стрічка часу". Перед великою прем'єрою на… Читати більше
Нещодавно на виставці Defense Tech Innovations Forum 2025 представили сотні технологічних розробок для фронту –… Читати більше
23 лютого керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністерка економіки Юлія Свириденко матимуть новий раунд… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.