Учасники акції вишикувалися біля входу з транспарантами і скандували: «Врятуємо дельфінів, поки вони живі» і «Повернемо дельфінам море», передає Думська.
За словами активістів, акція – це спосіб звернути увагу громадськості на проблему дельфінаріїв.
«Тварини не повинні утримуватись у неволі заради комерційної вигоди. Будь-які умови утримання в неволі не відповідають умовам у дикій природі. Дельфін, який пропливає до 100 км в день, ніяк не може цього робити в дельфінарії. Дельфін, який в природі харчується живою рибою, ніяк не може отримувати цю рибу в дельфінарії. Ми намагаємося пояснити людям, що відвідування вистав дельфінарію – це по суті спонсорування подальшого вилову», – розповіла член громадської організації Animal-Sos Odessa Юлія Ігнатенко.
Як відповідь активістам адміністрація дельфінарію встановила перед входом інформаційний щит, з коментарями відомих українських вчених.
«На жаль, про життя дельфінів в штучному середовищі ходить дуже багато міфів. – розповів журналістам директор з розвитку дельфінарію Фазіль Аскеров. – Почнемо хоча б з того, що у нас немає жодного червонокнижного дельфіна. Всі наші підопічні викуплені на японському консервному заводі і буквально врятовані від долі бути з'їденими. Відповісти на решту ми попросили компетентних вчених, які дійсно розбираються в предметі».
Так, за словами провідного фахівця України по китоподібних, професора Юрія Михайльова, оцінювати умови життя тварини потрібно не за кількістю кілометрів, які дельфін проплив, а за його станом.
«Життя дельфіна не по пробігу визначається. Важливо, в якому він стані, як він себе почуває, грайливий він, нормальна чи вгодованість, злучається він, народжує чи, виношує чи і чи нормально розвивається дитинча, – упевнений учений. – У дельфінарії вже було кілька десятків випадків народження, більш того, діти дельфінів вже самі виступають, вони вже самі дорослі, самі спаровуються і самі дають потомство. Ось що головне. Розроблені мною і іншими вченими методи визначення віку китоподібних показують, що в дельфінаріях тварини живуть довше. Тому що за ними постійно доглядають, постійно спостерігають. Вони тут під таким наглядом, якого і близько немає в природі. Там щось пошкодив – і все. Тут він захворів, переїв, штовхнули – йому допомагають ».
Міф про дельфінотерапію розвінчує доктор медичних наук, професор кафедри загальної, дитячої та судової психіатрії Анатолій Чуприков.
«Ми постійно стикаємося з позитивними результатами дельфінотерапії і можу впевнено сказати, що терапія працює, – коментує вчений. – Мало того, на початку 2000-х Міністерством охорони здоров'я було опубліковано інформаційний лист, в якому дельфінотерапія рекомендувалася в якості додаткової терапії при реабілітації дітей з ознаками аутизму. У Європі, на відміну від нас, зараз дуже динамічно розвивається зоотерапія».
У свою чергу, директор інституту морської біології НАН України доктор біологічних наук Борис Александров, впевнений, що без існування дельфінаріїв вивчення цих тварин просто неможливо.
«У природних умовах спостерігати дельфінів практично неможливо, – пише Александров. – Це дуже активні і дуже швидкі тварини. Ми б в житті ніколи не дізналися, що вони сплять, використовуючи різні півкулі мозку по черзі, не впізнали б справжньої тривалості їх життя і фізіологію. Зараз ми створюємо разом з дельфінарієм лабораторію з діагностики всіх хвороб, якими можуть хворіти дельфіни. Вивчаючи хвороби, ми зможемо розробляти ефективні методики лікування ».
В результаті акція пройшла мирно і тривала трохи більше півгодини.
У фіналі дитячого пісенного конкурсу "Євробачення", що відбувся сьогодні в іспанському Мадриді, перемогу здобула Грузія.… Читати більше
Від початку 2024 року 22 тисячі українців отримали ваучери на навчання за державний кошт і… Читати більше
Рожеві фламінго Київського зоопарку розпочали свій щорічний зимовий відпочинок. Про це повідомляє КП «Київський зоопарк», пише… Читати більше
Сьогодні на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил Республіки Польща перша група добровольців «Українського… Читати більше
На стадіоні "Батумі-Арена" в однойменному грузинському місті відбувся матч п'ятого туру Ліги націй УЄФА, між… Читати більше
Північна Корея передала росії ракетні та артилерійські системи великої дальності. Йдеться про щонайменше 50 самохідних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.