Відповідне повідомлення оприлюднено на сайті Єврокомісії за підсумками двостороннього енергетичного форуму ЄС-США високого рівня, який відбувся у четвер в Брюсселі.
«З моменту перших поставок у квітні 2016 року американський експорт LNG до ЄС суттєво збільшився. Після зустрічі між президентом (США) Трампом та президентом (Єврокомісії) Юнкером у липні 2018 року таке постачання зросло у рази та збільшилося на 272 відсотки. В результаті у березні 2019 року зареєстровано найбільший обсяг торгівлі LNG між ЄС і США у більш ніж 1,4 млрд кубічних метрів», – йдеться у повідомленні.
Під час зустрічі у Брюсселі єврокомісар з питань кліматичних змін та енергетики Мігель Аріас Каньєте та секретар США з питань енергетики Рік Перрі (Rick Perry) за участі представників бізнесу обговорили подальші шляхи розвитку такої співпраці, включаючи доставку регазифікованого LNG до європейських споживачів з використанням існуючої трубопровідної інфраструктури.
«Наше спільне завдання – подальше поглиблення нашої співпраці у сфері енергетики. Природний газ буде залишатися важливим компонентом в енергетичному балансі ЄС на найближчу перспективу, у міру того, як ми просуваємося до чистіших джерел енергії. Враховуючи нашу велику залежність від імпорту, американський зріджений газ, за умови конкретних цін, може відігравати дедалі більшу стратегічну роль у постачанні газу до ЄС», – зауважив єврокомісар.
Він наголосив, що зміцнення енергетичної безпеки залишається «історією успіху» трансатлантичного співробітництва, в якому зацікавлені обидві сторони.
«Ми поділяємо спільну історію трансатлантичної співпраці, яка знала хороші й погані часи, але ми завжди разом захищали нашу спільну спадщину свободи. Зміцнення таких стосунків може бути особливо помітним в енергетиці. Що стосується природного газу – кожен з нас має все необхідне для досягнення величезних переваг від поглиблення енергетичних відносин», – наголосив за підсумками зустрічі держсекретар США.
Єврокомісія зазначає, що ринок ЄС є другим за розміром ринком газу у світі, після США. Розвинута інфраструктура LNG в європейських країнах вже зараз дозволяє обробляти 150 мільярдів кубічних метрів газу. Разом з цим, ЄС продовжує розвиток такої інфраструктури, виходячи зі стратегічної важливості диверсифікації та безпеки поставок газу. Наймасштабніші інфраструктурні проекти у цьому контексті реалізуються у Польщі та у Хорватії, а також у таких країнах, як Греція, Іспанія, Ірландія, Швеція і Кіпр.
Як очікується, до 2022 року всі країни ЄС, окрім Мальти та Кіпру, матимуть доступ до трьох джерел постачання газу. При цьому 23 країни ЄС отримають прямий доступ до світового ринку LNG.
Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.
15 листопада у Києві провели в останню путь госпітальєрку Марію-Христину Двойнік із позивним "Альпака". Волонтерка загинула на… Читати більше
Выбор CRM-системы для команды может быть непростой задачей, особенно для небольших интернет-магазинов, которые имеют ограниченные… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц і очільник Кремля володимир путін у п'ятницю, 15 листопада, планують провести телефонну розмову.… Читати більше
У Вільнюсі Музеї церковної спадщини (Bažnytinio paveldo muziejus) 12 листопада відбулася презентація україномовного аудіогіда, який… Читати більше
На Софійській площі столиці 15 листопада пройшла акція "Порожні стільці" на підтримку журналістів, письменників, діячів… Читати більше
Як йдеться у новому звіті Global Carbon Budget, опублікованому на кліматичному саміті COP29 ООН в… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.