Про це повідомляє Die Welt, передає УНІАН.
Вчені виявили, як довго потрібно перебувати на свіжому повітрі серед дерев, щоб по-справжньому розслабитися. Якщо озирнутися навколо, мало хто здається повністю спокійним і розслабленим. Це тому, що кожного дня ми поспішаємо, вирішуючи проблеми щоденного життя. І оскільки такий психологічний і фізичний стан не дуже корисний, потрібно знаходити спосіб розслабитися. Одним допомагає спорт, іншим – медитація.
Про позитивний вплив на організм перебування на природі говорять численні наукові дослідження. На сьогодні добре відомо, що відвідування лісу зменшує стрес.
"Але до цього часу було не зрозуміло, як довго потрібно перебувати на свіжому повітрі. І що саме там потрібно робити, щоб це було корисно", – сказала автор нового дослідження професор Мічиганського університету Керол Хантер.
Впродовж восьми тижнів дослідники спостерігали за 40 добровольцями. Вони повинні були тричі на тиждень виходити на вулицю як мінімум на 10 хвилин і проводити час на природі. Це потрібно було робити у світлий час доби й не займатися при цьому спортом. Також їм заборони сидіти в соціальних мережах під час таких прогулянок, читати книжки чи теревенити з кимсь.
Впродовж двох місяців за допомогою аналізу слини вчені перевіряли рівень гормону стресу – кортизолу – в організмі учасників дослідження. При цьому, були зроблені оцінки до і після перебування на природі. Як виявилося, найшвидше рівень кортизолу падає у перші 20-30 хвилин перебування на природі. Після цього рівень розслаблення продовжує зростати, але значно повільніше. При цьому, не обов'язково ходити кудись в дикий ліс. Досить вийти в парк чи сад, щоб покращити самопочуття.
Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.
Україна цього тижня повернула ще двох українських дітей з окупованого Росією Маріуполя. Про це у… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський прокоментував зміни підходів до управління в ЗСУ, які окреслені у другому пункті… Читати більше
Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше
У Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України». Це підсумковий захід проєкту «Впровадження системи… Читати більше
За час роботи ініціативи «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей, наголосив… Читати більше
Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.