Новини

У Литві з’явиться експериментальна плавуча сонячна станція

В Литві побудують експериментальну плавучу сонячну електростанцію потужністю 250МВт у басейні 900-мегаватної Круоніської гідроакумулюючої електростанції.

Проект, який реалізуватиме державне підприємство Lietuvos Energijos Gamyba (LEG) разом з вченими Каунаського технологічного університету (KTU), стане першим у Балтійському регіоні, передає newsland.

Спочатку LEG і KTU планують встановити у верхньому басейні Круоніської ГАЕС експериментальну 60-кіловатну плавучу сонячну електростанцію та розробити алгоритм, що дозволяє управляти сонячною електростанцією і пристроєм накопичення енергії. Сонячні панелі будуть закріплюватися на плавучій конструкції, яка утримуватиме їх над поверхнею води. Такі системи найчастіше розміщують на озерах або інших закритих водоймах зі спокійною водою.

Перший етап проекту планується завершити до кінця 2021 року. Загальна ж потужність СЕС повинна скласти 200-250 МВт.
Плавуча СЕС може зайняти територію розміром в 300 гектарів. Її конструкція адаптована до рівня води, стійка до хвиль і ожеледі.
Запуск станції збільшить сумарну потужність сонячної електроенергетики Литви втричі. Електроенергії виробленої СЕС вистачить для повного забезпечення 120 000 домогосподарств.

Реалізація проекту дозволить знизити залежність Литви від імпорту електроенергії, який складає сьогодні більше 70% в енергобалансі країни після вступу в Євросоюз і закриття Ігналінської АЕС на вимогу ЄС. Рішення про будівництво СЕС прийнято спільно Міністерством економіки та інновацій та литовським агентством підтримки бізнесу (LVPA), яке виділило на проект 235 тис. євро.

Професор факультету електричної та електронної інженерії KTU Сауліус Гудзиус впевнений в унікальності проекту. «Литовська плавуча сонячна електростанція буде розроблена таким чином, щоб протистояти хвилям і льоду, а також пристосовуватися до змін рівня води, – розповідає він. – У світі працює близько 400 подібних електростанцій, але більшість з них не використовує повністю площу басейнів, в яких вони розташовані».

У звіті Світового Банку за листопад 2018 року сумарні світові потужності плавучих сонячних електростанцій оцінюються у 1,1 ГВт, тоді як потенціал цього ринку становить до 400 ГВт. Найбільш перспективними є азіатські країни з економікою, що швидко розвивається, такі як Китай, Індія і країни Південно-Східної Азії.

Згідно зі звітом, понад 65% потужностей плавучої фотовольтаїки у Європі знаходяться у Великобританії, на другому місці – Нідерланди.

"Подолання позначки в один ГВт є дуже важливим досягненням у розвитку плавучої фотовольтаїки, оскільки ще у 2014-му загальна потужність галузі становила 10МВт, – пояснює директор з комунікацій SolarPower Europe Христина Торинг. – Зараз це повноцінний ринок, і ми очікуємо багато нових проектів в Європі і в світі у найближчі роки».
Плавучі СЕС не використовують поверхню землі, крім ділянок, необхідних для пунктів управління і підключення до ліній електропередач, більш компактні, ніж наземні станції Встановлювати та демонтувати сонячні панелі на воді простіше.

На додачу, плавучі сонячні батареї затінюють поверхню води і зменшують випаровування, що є дуже цінним для регіонів, уразливих для посухи. Тінь від панелей також сприяє зменшенню кількості водоростей у водній товщі.

Деякі дослідження показують, що плавучі сонячні електросистеми істотно ефективніше нерухомих, встановлених на суші. Зокрема, за даними Інституту досліджень сонячної енергетики Сінгапуру (SERIS), хоча плавучі панелі дорожче встановлювати, вони на 16% ефективніші.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Свіжі дописи

  • Новини

ГУР: ворог вдарив по Дніпру балістичною ракетою, ймовірно, з комплексу “Кєдр”

Війська рф 21 листопада завдала удару по Дніпру, застосувавши балістичну ракету, ймовірно, зі складу ракетного… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

На Донеччині в Лиманському районі відновлюють ліс, пошкоджений бойовими діями  

На Лиманщині Донецької області відновлюють ліс. Посадка проводиться на лісових територіях, які були пошкоджені пожежами,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

На східному напрямку окупанти штурмують групами у декілька хвиль, – Волошин

Речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин зазначив, що російські війська в зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

В Україні реформують військову освіту з врахуванням бойового досвіду та програми НАТО, – Міноборони

В Україні трансформують вищу військову освіту з врахуванням реального бойового досвіду та підвищують кваліфікацію викладачів… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Тиждень тестування на ВІЛ: де і як перевіритися безкоштовно

В Україні триває Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити, який розпочався 18 листопада… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Фермери Польщі анонсували страйк біля кордону України

Польські фермери мають намір страйкувати перед пунктом пропуску "Медика – Шегині", що на кордоні України.… Читати більше

Friday November 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.