Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
За її словами, голодування може бути корисним, адже в наш час стародавня практика посту здобула наукове підтвердження та Нобелівську премію з медицини.
Голодування серед низки інших чинників (можливе просто обмеження калорій та фізичні навантаження) активує автофагію — дослівно, "самопоїдання". Цей процес відбувається в тілі постійно, але кволо. Втім, пише Супрун, "нашим клітинам, як і нам, слід прибирати в хаті, викидати мотлох, реутилізувати непотріб та зношені речі".
Також очільниця МОЗ додає, що автофагія допомагає знищувати мієлоїдні бляшки в нейронах при хворобі Альцгеймера. Періоди голодування допомагають нормалізувати вагу та баланс холестерину.
"Обмеження калорій у той чи інший спосіб — це модна та науково обґрунтована дієта. Для найкращого запуску автофагії голодування має тривати впродовж 18-24 годин. Тобто для "очищення клітин від шлаків" слід робити розвантажувальний день або пропускати вечерю і сніданок. Можна їсти лише в певний період дня: наприклад, з 11 години по 18 — але ж не постійно! Іншими шляхами "обмеження калорій" є підхід, коли ми харчуємося як завжди, але влаштовуємо дні дуже обмеженого споживання їжі. Популярний варіант 5×2, коли ми п'ять днів їмо як завжди, і два дні споживаємо не більше ніж 500-600 ккал. Ви можете обрати комфортний саме вам спосіб обмеження калорій", — стверджує вона.
Водночас, пані Уляна попереджає про протипоказання до інтервального голодування: люди, що "заїдають стрес", можуть після дня автофагії з'їсти значно більше, ніж треба; не варто голодувати і тренуватися, адже можливе запаморочення та дуже низька ефективність тренувань. Особливо це стосується бігу чи плавання. Також голодувати не варто вагітним жінкам, їм краще дотримуватися повноцінного, хоч і не надмірного, харчування. А діабет 1 та 2 типу і голодування взагалі несумісні, адже ведення інсуліну на тлі голоду може критично знизити рівень цукру в крові.
Тож, щоб допомогти організму з очисткою, Супрун радить привчатись до регулярних постів, звісно, якщо немає протипоказань або ж дотримуватися режиму харчування та відмовитися від перекусів і солодощів.
А тим, хто переконаний, що голодування "зовсім не його", — займайтеся інтенсивними фізичними навантаженнями.
У 2016 році Нобелівську премію з медицини дали Осумі Йошинорі за відкриття та опис молекулярних та фізіологічних механізмів автофагії. Автофагія та голод, який її запускає, виявилися ефективними в полегшенні хвороб, пов'язаних із запаленням, серцево-судинних, нейродегенеративних і метаболічних хвороб, ожиріння та раку, сповільнення старіння та подовження тривалості життя.
Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.
У Франції вивчають можливість створення балістичної ракети середньої дальності, яка дозволить уражати цілі на відстані понад 1000… Читати більше
З 15 грудня АТ «Укрзалізниця» запускає безпересадкове сполучення між Львовом та Кишиневом. Про це УЗ… Читати більше
США можуть не встигнути використати понад 6,5 мільярдів доларів на відправлення зброї Україні до завершення… Читати більше
Екіпаж китайського балкера Yi Peng 3 підозрюють у навмисному розриві двох кабелів зв’язку в Балтійському морі. Про… Читати більше
Спортсменка з Миколаєва Катерина Садурська встановила новий світовий рекорд у жіночому фридайвінгу в дисципліні «постійна вага без ласт».… Читати більше
Дозвіл США на далекобійні удари по військових об’єктах на території росії допоміг. Але тиск на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.