Таким чином, науковець, який працював в Ужгородському національному університеті, прагне внести свій вклад у зменшення кількості пластикового сміття на планеті, передає Карпатський Об'єктив.
Всі інгредієнти задіяні в процесі виготовлення екологічного посуду є природного походження, а сам процес абсолютно нешкідливий для довкілля, розповідає Петро Бобонич.
«Сировина для виготовлення посуду – це продукти аграрного виробництва, які не використовуються, наприклад, при вирощуванні кукурудзи ми споживаємо тільки її плоди – решта просто залишається на полях або, взагалі, спалюється, або інколи переробляються і стають складовою кормів для тваринництва, розповідає він. – Властивості ж рослини дозволяють після технічної переробки (подрібнення) створювати з неї сировину, яка буде достатньо пластичною і міцною та зможе без проблем змінити пластиковий посуд, чи, наприклад, бокси для їжі».
Властивості рослин такі, що людство цілком може компенсувати пластик природними елементами, при чому, це може бути не тільки кукурудза, зауважує науковець. «Серед компонентів у процесі виготовлення можуть бути і безліч інших видів рослин, які сьогодні не становлять промислового інтересу, – пояснює він. – Перелік цих рослин у природі є таким, що їх застосування приведе тільки до збереження екології на Землі».
Петро Бобонич поки не може розкрити вхід деталей, адже технологія тільки недавно запатентована і отримала пріоритетну довідку.
«У числі авторів запатентованого продукту є мої онуки – Бобонич Мартін та Кудрявцев Семен, з якими я спілкуюся, – розповідає він. – Є також підприємці, які хочуть запровадити технологію виробництва одноразового біорозкладного посуду, хотілось би знайти інвестора і в Україні, адже наша держава має всі шанси зайняти лідерські позиції в цій, поки новій, галузі, а потенціал дозволяє легко вийти на міжнародний рівень».
За словами Петра Бобонича, до технології вже проявили інтерес у кількох європейських установах, з якими ведуться переговори. «Сьогодні у всіх куточках світу є запит на подібні технології, бо весь цивілізований світ зрозумів, що для збереження планети необхідні радикальні і невідкладні заходи, – каже він. – Нам необхідно відмовитися від використання виробів із поліетилену – інакше людство чекатиме екологічне фіаско і крах – до того ж еко-посуд не потребує утилізації, адже є повністю природним матеріалом і може використовуватись у вторинній переробці чи просто стане добривом».
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.