Новини

Обсяг венчурних інвестицій в українських компаніях зріс у півтора рази і сягнув $336 млн

Загальний обсяг венчурних інвестицій в українські ІТ-компанії досяг $336.9 мільйонів доларів США, що майже в півтори рази перевищило минулорічний максимум.

Про це йдеться у щорічному огляді українського інвестиційного ринку – Ukrainian Venture Capital and Private Equity Overview 2018 від Української асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA).

Щодо укладених угод, то їх кількість, в порівнянні з 2017 роком, також зросла. Якщо минулого року (2017) було укладено 89 угод, то за підсумками 2018 їх число дорівнює 115.

Уперше в цьогорічному огляді проаналізовано ринок угод M&A (злиття та поглинання). У 2018 році було укладено 7 угод на суму 25,2 мільйон доларів США.

Минулого року Огляд також охопив статистику залучення фінансування через ICO, що було на підйомі. Підсумки цього року підтверджують очікування та прогнози щодо нестабільності інструменту: кількість угод впала з 19 до 4, а сума інвестицій з 160,3 до 58,3 мільйонів. Причину зниження інтересу інвесторів можна пояснити падінням довіри та необхідністю забезпечення гарантій матеріальними активами, прибутком чи доходом компанії. Це спричинило розвиток STO (Security Tokens Offering).

Онлйн-сервіси та softserve компанії переважають за кількістю угод, тоді як хардверні та софтверні компанії залучили найбільші обсяги інвестицій.

У цілому, розмір середнього чеку венчурних інвестицій цього року зріс на 112% в порівнянні з 2017 і становить 918 тисяч доларів США.

Іншою тенденцією останнього року є активізація вітчизняних корпорацій та банків в інноваційному секторі – у формі підтримки інкубаційних програм та акселераторів, інвестування у стартапи.

Загалом позитивні зміни в секторі (як в якісному, так і кількісному вимірі) очевидні, саме тому в Огляді відзначили найкращих і найяскравіших "інноваційних зірок" цього року.

У щорічному інвестиційному огляді UVCA та Deloitte також провели дослідження щодо прогнозів для ринку серед активних інвесторів. Фонди позитивно оцінюють перспективи розвитку інноваційного ринку України, а серед ключових факторів прийняття рішення щодо інвестування відзначають наявність конкурентної переваги, обсяг ринку та потужність команди.

Залишається поширеним і залучення коштів через краундфандингові платформи та отримання грантів. Так, у 2018 році варто виділити 7 кампаній, завдяки яким технологічні компанії зібрали 1,4 млн. доларів на свій розвиток. Стартапи отримали гранти на загальну суму 322,7 тис. доларів: 6 грантів від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЕБРР) та 5 грантів від Open Data Challenge.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Уже 11,5 мільйона українців отримали “тисячу Зеленського”, – Шмигаль

Понад 12 мільйонів українців скористалися можливістю подати заявки на отримання тисячі гривень у межах програми… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Окупанти завдали удару по Придніпровській залізниці: три працівники отримали поранення

У Дніпропетровській області російсько-окупаційні війська атакували залізничну інфраструктуру: відомо про трьох поранених працівників. Про це повідомив голова… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Застава в 12 мільйонів гривень: Суд арештував ексведучого Назарова

21 січня у Києві Соломʼянський районний суд відправив під варту на 60 діб з альтернативою… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Компанії Південної Кореї пропонують Україні використовувати нову технологію укладання асфальту

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України обговорило з корейськими компаніями впровадження інноваційної технології укладання… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Сили оборони поступово відтісняють окупантів від Харкова до кордону: військовий розповів деталі

Українські Сили оборони метр за метром відсувають російсько-окупаційні війська від Харкова до кордону. Про це розповів… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

В Україні запустили чат-бот і гарячу лінію, що допоможе дбати про сексуальне і репродуктивне здоров’я: як працює це рішення?

Після початку повномасштабного вторгнення сексуальне і репродуктивне здоров’я відійшло на другий (якщо не п’ятий) план… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.