fbpx
Сьогодні
19:54 23 Кві 2019

Обсяг венчурних інвестицій в українських компаніях зріс у півтора рази і сягнув $336 млн

Загальний обсяг венчурних інвестицій в українські ІТ-компанії досяг $336.9 мільйонів доларів США, що майже в півтори рази перевищило минулорічний максимум.

Про це йдеться у щорічному огляді українського інвестиційного ринку – Ukrainian Venture Capital and Private Equity Overview 2018 від Української асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA).

Щодо укладених угод, то їх кількість, в порівнянні з 2017 роком, також зросла. Якщо минулого року (2017) було укладено 89 угод, то за підсумками 2018 їх число дорівнює 115.

Уперше в цьогорічному огляді проаналізовано ринок угод M&A (злиття та поглинання). У 2018 році було укладено 7 угод на суму 25,2 мільйон доларів США.

Минулого року Огляд також охопив статистику залучення фінансування через ICO, що було на підйомі. Підсумки цього року підтверджують очікування та прогнози щодо нестабільності інструменту: кількість угод впала з 19 до 4, а сума інвестицій з 160,3 до 58,3 мільйонів. Причину зниження інтересу інвесторів можна пояснити падінням довіри та необхідністю забезпечення гарантій матеріальними активами, прибутком чи доходом компанії. Це спричинило розвиток STO (Security Tokens Offering).

Онлйн-сервіси та softserve компанії переважають за кількістю угод, тоді як хардверні та софтверні компанії залучили найбільші обсяги інвестицій.

У цілому, розмір середнього чеку венчурних інвестицій цього року зріс на 112% в порівнянні з 2017 і становить 918 тисяч доларів США.

Іншою тенденцією останнього року є активізація вітчизняних корпорацій та банків в інноваційному секторі – у формі підтримки інкубаційних програм та акселераторів, інвестування у стартапи.

Загалом позитивні зміни в секторі (як в якісному, так і кількісному вимірі) очевидні, саме тому в Огляді відзначили найкращих і найяскравіших "інноваційних зірок" цього року.

У щорічному інвестиційному огляді UVCA та Deloitte також провели дослідження щодо прогнозів для ринку серед активних інвесторів. Фонди позитивно оцінюють перспективи розвитку інноваційного ринку України, а серед ключових факторів прийняття рішення щодо інвестування відзначають наявність конкурентної переваги, обсяг ринку та потужність команди.

Залишається поширеним і залучення коштів через краундфандингові платформи та отримання грантів. Так, у 2018 році варто виділити 7 кампаній, завдяки яким технологічні компанії зібрали 1,4 млн. доларів на свій розвиток. Стартапи отримали гранти на загальну суму 322,7 тис. доларів: 6 грантів від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЕБРР) та 5 грантів від Open Data Challenge.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: