Новини

Вибори президента: стали відомі перші результати Національного екзит-полу

Національний екзит-пол оприлюднив перші результати виборів президента України на 18:00.

За попередніми даними, беззаперечним лідером є Володимир Зеленський.

Він набирає 73,2%

Кандидат у президенти Петро Порошенко набирає 25,3%

Похибка – не більше 2,5%.

Національний екзит-пол цьогоріч спільно проводять фонд «Демократичні ініціативи», КМІС та Центр Разумкова, які опитають приблизно 17 тисяч виборців на виході з 400 дільниць. Адреси дільниць, на яких працює екзит-пол, заздалегідь не розголошувались, аби уникнути фальсифікацій. Опитування є цілком анонімним.

«Це вже 16-й екзит-пол в історії «Демократичних ініціатив» і відрізняється він від інших екзит-полів тим, що заздалегідь був оголошений, має незалежне фіксування і не пов'язаний з жодною ані політичною, ані фінансовими силами», – розповіла директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

Тетяна Пясковська, асистент генерального директора КМІС повідомила, що під час другого туру президентських виборів в Україні, громадян, котрі проголосували, опитували на 300 виборчих дільницях. До цього числа не увійшли спеціальні виборчі дільниці, тобто лікарні, в'язниці і тимчасово окуповані території.

«По дві-три людини працюють на кожній дільниці. Загалом були задіяні близько 750 інтерв'юерів, котрі пройшли спеціальне навчання», — поінформувала Пясковська.

Національний екзит-пол під час президентських виборів 2019 здійснюється за фінансової підтримки міжнародних донорів: Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, Представництва Європейського Союзу в Україні, Міжнародного фонду «Відродження», Посольства Канади в Україні.

Варто зазначити, що на шести виборчих дільницях України під час другого туру президентських виборів 2019 не дозволили працювати інтерв'юерам Національного екзит-полу, який проводиться Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Міноборони повідомило про тимчасовий збій у “Резерв+”: що відомо

У застосунку "Резерв+" другий раз за місяць стався збій: спостерігаються технічні проблеми. Про це повідомляє… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Уникання називати росію агресором не змінює того, що вона ним є, – Сибіга

Глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга закликав подивитись на дії росії на тлі повідомлень… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Українські полярники над Антарктидою здійняли прапор “Азову”, здійснивши мрію захисниці Маріуполя

Поблизу станції "Академік Вернадський" на острові Галіндез українські дослідники здійняли прапор бригади Національної гвардії "Азов".… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Удар по Кривому Рогу: ворожа ракета зруйнувала храм УПЦ МП

У Кривому Розі внаслідок російської атаки балістикою ввечері 22 лютого був зруйнований храм УПЦ МП:… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Києві другий день поспіль погіршується стан якості повітря: на лівому березі показники забруднення “дуже високі”

У Києві вже другий день поспіль продовжує погіршуватися стан якості повітря: на лівому березі рівень… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

“Час закрутити гайки”: Британія оголосила про найбільший пакет санкцій проти рф

Про запровадження найбільшого пакета санкцій проти російської федерації оголосила Велика Британія: заходи спрямовані на посилення… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.