До нього вийшли чинний президент Петро Порошенко та шоумен Володимир Зеленський, які у першому турі набрали відповідно 15,95% та 30,24% голосів.
На дільницях, розташованих в Україні, голосування триватиме з 8 до 20 години. На закордонних – за місцевим часом.
Зокрема, першою країною, де стартувало голосування у другому турі виборів 2019, була Австралія. Так, на закордонній виборчій дільниці в Австралії вибори почалися о 01:00 за київським часом у неділю. А завершувати голосування на виборах президента буде ділянка в Сан-Франциско о 6:00 ранку за Києвом 22 квітня.
Для проведення виборів утворено 199 територіальних виборчих округів та один закордонний виборчий округ.
"Рубрика" зібрала всю найбільш важливу інформацію, яку повинен знати кожен виборець, щоб проголосувати правильно.
Брати участь в голосуванні можуть всі громадяни України, яким виповнилося 18 років.
Щоб проголосувати, потрібно взяти один з документів, який підтверджує громадянство України:
З'явитися треба на виборчу дільницю за місцем реєстрації (якщо раніше місце голосування не було змінено). Де розміщений виборчу дільницю, можна подивитися в запрошенні, яке зазвичай приходить приблизно за тиждень до дня голосування. Там вказано вашу адресу, час і місце голосування.
Якщо з яких-небудь причин ви не отримали запрошення, дізнатися інформацію про місце голосування, а також перевірити правильність написання своїх ініціалів, можна на сайті Держреєстру виборців.
Для цього потрібно увійти в особистий кабінет і перейти в розділ "Перевірка включення", далі – заповнити форму з внесенням особистих даних, після цього на вказаний вами e-mail прийде код доступу. Його потрібно ввести у відповідну графу на сайті, після чого ви зможете побачити всю необхідну інформацію.
Потрібно пам'ятати, що код дійсний тільки 15 хвилин, після закінчення цього часу процедуру доведеться повторити заново.
Якщо виборець бажає проголосувати не за місцем реєстрації, він має пред'явити на дільниці свій паспорт та довідку про зміну місця голосування.
Нагадаємо, місце голосування у другому турі виборів 2019 змінили 325 604 українця. Так, з 7 по 15 квітня своїм правом тимчасово змінити місце голосування скористалися 325 604 українця. При цьому найбільша кількість заяв подана від жителів Донецької і Луганської областей – 58 968 і 29 784 відповідно.
У порівнянні з першим туром кількість громадян, які скористалися таким правом, зросла на 9 879.
Так, перед першим туром більше 315 тис. громадян змінили місце голосування. Тоді у виборців було 3 місяці для подачі відповідних заяв. Перед другим туром у виборців був усього тиждень.
На виборчу дільницю можна потрапити не пізніше 19:55. Але існує механізм, який дозволить проголосувати після 20:00, коли виборчі дільниці повинні бути закриті.
За словами глави ЦВК Тетяни Сліпачук, згідно зі статтею 75 закону "Про вибори президента України" голосування на дільницях буде проведено виключно з 8:00 до 20:00 і тому потрібно планувати день, щоб встигнути проголосувати.
Разом з тим, вона зазначила, що 21 квітня – це не тільки день повторного голосування за президента України. В цей день також будуть відзначатися одразу кілька релігійних свят.
"Якщо ви прийдете на ділянку вже перед самим закриттям, частиною 10 статті 76 вищезгаданого Закону визначено, що за 5 хвилин до 20 годин голова ДВК оголошує про закінчення голосування. Виборці, які на 20:00 прийшли в дільницю для голосування, мають право проголосувати і для цього один з членів комісії о 20 годині підходить до входу і запрошує всіх виборців, які ще не проголосували, зайти в приміщення і закриває двері", – пояснила Сліпачук.
Слід пам'ятати, що в такому разі виборець може перебувати в приміщенні для голосування протягом часу, необхідного тільки для отримання бюлетеня та голосування.
Якщо ви прийшли на потрібну ділянку з паспортом, вистояли чергу, а вашого прізвища не виявилося в списку виборців, на жаль, проголосувати на виборах вам вже не вдасться.
Зверніть увагу, що можливі технічні помилки в ініціалах виборця. Тоді комісія приймає рішення на підставі місця реєстрації допустити громадянина до голосування.
У виборчому бюлетені для голосування виборець робить позначку "плюс" ("+") або будь-яку іншу в квадраті напроти прізвища кандидата, за якого він голосує. Однак, важливо пам'ятати, що оцінка не має бути малюнком.
Виборцям, перш за все, не варто робити експерименти з виборчими бюлетенями. Не потрібно ставити інших відміток у вигляді малюнків, написів, крім позначки навпроти обраного кандидата. Дуже часто такі написи можуть тлумачитися комісією як зіпсований бюлетень.
Не має принципового значення, поставили ви галочку або хрестик, головне – не залишати малюнки, написи або символіку.
Замалювати квадратик навпроти імені кандидата може також сприйматися, як малюнок. Особливо цим можуть скористатися заангажовані члени комісій. Тому краще не ризикувати.
Бувають випадки, коли виборець помилився і поставив позначку не за того кандидата. В такому випадку він має право звернутися до виборчої комісії, яка приймає рішення про надання йому нового бюлетеня для голосування. Саме тому друкується на 0,5% бюлетенів більше.
Якщо ви стали свідком порушень виборчого процесу, про це потрібно повідомити членам дільничних комісій, а також поліції.
"У разі виявлення порушень на дільницях, необхідно звертатися до членів дільничних виборчих комісій, щоб вони могли зупинити протиправні дії. А також повідомити про це представникам правоохоронних органів, які чергують поблизу виборчих дільниць", – розповів "апостроф" глава Комітету виборців України Олексій Кошель .
Перші результати Національного екзит-полу після другого туру президентських виборів в Україні з'являться о 20:00 21 квітня.
За словами директора фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Ірини Бекешкіної, о 20:00 будуть оголошені результати станом на 18 годину, а о 22:00 – станом на 20 годину.
Благодійна організація “Кленова надія”, створена українськими канадцями, зібрала усі необхідні кошти, щоб доставити в Україну… Читати більше
Київська влада відреагувала на повідомлення Держаудитслужби про те, що землю Національного ботанічного саду імені Миколи… Читати більше
Литва посилить охорону ліній електропередач з Польщею. Це станеться напередодні запланованого від’єднання від енергосистеми, спільної… Читати більше
У Кривому Озері на Миколаївщині відкрили митний термінал із пропускною здатністю на 50 автомобілів та… Читати більше
Україна та Польща обмінялися списками місць для пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Нараз триває… Читати більше
У Львові Домівка врятованих тварин закликала мешканців приносити хвойні, аби ними поласували кози. В такий… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.