fbpx
Сьогодні
20:53 20 Кві 2019

5,5 млрд доларів з "ПриватБанку" могли "виводити" через Кіпр, - розслідування

Фото Reuters

Центр дослідження корупції та організованої злочинності (Organized crime and corruption reporting project, OCCRP) оприлюднив свою версію того, як колишні власники "ПриватБанку" могли виводити із нього мільярди доларів через Кіпр.

Про це пише ВВС.

Так, автори OCCRP із посиланням на звіт детективної агенції Kroll, що спеціалізується на фінансових розслідуваннях та консультуванні з питань ризиків, зазначають, що 5,5 млрд доларів були виведені з України через філію "ПриватБанку" на Кіпрі.

Зокрема, як зазначається, така схема дозволяла приховати факт, що гроші кудись зникають, оскільки НБУ сприймав кіпрську філію "ПриватБанку" як будь-яку із українських філій. Через це чиновники не помічали, що готівка, переведена на Кіпр, залишає Україну.

"Тим часом кіпрський (банківський) регулятор або не помітив, як різні банківські транзакції на загальну суму у 5,5 млрд доларів були підкріплені фальшивими контрактами, або не вдався до необхідних кроків, аби це зупинити", – йдеться у дослідженні OCCRP.

Автори OCCRP додають, що по тому, як гроші опинялися у кіпрській філії, вони розпорошувалися далі на рахунки різних офшорних компаній.

Водночас кіпрський регулятор сприймав філію українського банку як самостійну одиницю, а тому ніколи не повідомляв українську владу про подальший перетік коштів.

В свою чергу Центральний банк Кіпру у коментарі авторам розслідування повідомив про дві перевірки кіпрської філії "ПриватБанку" у 2015 році, результатом яких стало інформування влади Кіпру, України та інших держав про витік грошей з України. Там також нагадали про штраф, накладений на філії у жовтні 2016 року, за кілька тижнів до націоналізації "ПриватБанку".

Зазначимо, "ПриватБанк" був націоналізований у грудні 2016 року.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва визнав націоналізацію ПриватБанка незаконною, задовольнивши позов Коломойського проти Нацбанку та Кабміну. Поки що це лише рішення рішення суду першої інстанції, яке не вступило у силу та буде оскаржене. У НБУ одразу повідомили, що готуються до апеляції, а також звернуться до Кабміну та РНБО через Приватбанк.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: