fbpx
Сьогодні
20/04/2019
07:22
курси валют
$26,80/27,20
30,00/30,60
18:20 15 Кві 2019

В Україні кількість ІТ-спеціалістів зросла на чверть

В Україні кількість ІТ-спеціалістів, зареєстрованих як ФОП, у 2018 році зросла на 23% і становила 154 тисячі осіб проти 125 тисяч у 2017 році.

Відповідну статистику щодо IT-ФОПів від Міністерства юстиції візуалізував портал DOU.

Зазначається, що зростання відбулося за всіма видами діяльності і майже в усіх регіонах України. Проте більш ніж половина (понад 50%) нових ІТ-ФОПів припадає на Київську, Харківську та Львівську області. Водночас зазначається, що частка жінок у цій галузі зросла лише на 1% за рік.

Основним видом діяльності ІТ-ФОПів залишається “Комп’ютерне програмування” — за таким кодом зареєстровано 102 тис. спеціалістів.

Також популярними є “Консультування з питань інформатизації” (24 тис.) та “Оброблення даних” (майже 19 тис.). Останній за рік виріс майже на чверть.

Популярність ІТ-КВЕДів (станом на 27 березня 2019 року)

ІТ-КВЕДів

Минулого року кількість ІТ-спеціалістів зростала в усіх регіонах країни, за винятком АРК (кількість зареєстрованих там спеціалістів за рік зменшилась на 1%).

Лідерами за темпами зростання в 2018 році стали невеликі області. Найбільший приріст кількості ІТ-ФОПів відбувся у Черкаській, Полтавській та Хмельницькій областях, де кількість зареєстрованих ІТ-спеціалістів зросла на 28%.

Активніше за інших зростали також Тернопільська, Чернівецька та Кіровоградська області, де зростання за останній рік склало 27%, 26% та 25% відповідно.

Найменший приріст кількості ІТ-спеціалістів прогнозовано відбувся в Донецькій та Луганській областях, хоча навіть вони, незважаючи на складну військово-політичну ситуацію, продемонстрували зростання (на 12% та 8% відповідно).

Також меншими за інші регіони були темпи приросту в Херсонській (16%), Миколаївській (17%) та Закарпатській областях (18%).

Незважаючи на дуже різні темпи приросту ІТ-спеціалістів у різних регіонах, рейтинг областей за кількістю ІТ-спеціалістів майже не змінився: лише Полтавській області вдалося випередити Житомирську за кількістю ІТ-ФОПів, а Рівненській — Херсонську.

Кількість ІТ-спеціалістів за областями

Кількість ІТ-спеціалістів

Беззаперечним лідером за кількістю ІТ-спеціалістів залишається Київ та Київська область — тут зареєстровано майже 30% усіх ІТ-ФОПів.

На другому місці залишається Харківська область (там зареєстровано 14% всіх ІТ-спеціалістів). На третьому, як і рік тому, — Львівська (10%).

У Дніпропетровській області, яка займає четверте місце, зареєстровано майже 9% всіх ІТ-спеціалістів.

Якщо враховувати населення регіонів та порахувати кількість айтішників на тисячу населення, то рейтинг не зміниться: на першому місці Київ та область, далі — Харківщина і Львівщина.

 ІТ-спеціалістів

75% ІТ-спеціалістів зареєстровано у великих містах з населенням понад 100 тисяч мешканців (фактично, це рівень обласних центрів).

Частка жінок серед ІТ-спеціалістів зростає, хоча дуже повільно: минулого року серед ІТ-ФОПів було 24% жінок, а в цьому році — 25%.

Дещо вища йморівність зустріти жінку-спеціаліста в ІТ у містах-мільйонниках (26% від усіх зареєстрованих ІТ-спеціалістів), а також у Львівській (29%), Миколаївській (28%) та Харківській (28%) областях.

Як зазначив у лютому 2019 року перший віце-прем’єр-міністр-міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, частка IT-індустрії в українській економіці становить 4% ВВП, а через півтора року працівників цієї сфери стане вже 200 тисяч.

Зміна кількості ФОПів

Зміна кількості ФОПів

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: