САП звинуватила НАБУ в неодноразовому порушенні законодавства

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили, що працівники Національного антикорупційного бюро неодноразово порушували законодавство  під час розслідування кримінальних проваджень щодо розкрадань в оборонній сфері.

Про це повідомляє прес-служба САП у Facebook.

Зазначається, що 2 березня 2016 року детективи НАБУ внесли до ЄРДР відомості про злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 КК України, за фактом фіктивного постачання на Харківський бронетанковий завод рядом підприємств, серед яких і ТОВ "Оптимумспецдеталь", запчастин і комплектуючих – усього на 56 млн грн.

У САП додали, що спочатку слідство рухалося дуже активно, але починаючи з вересня 2016 року – суттєво сповільнилось.

"Не зважаючи на численні вказівки прокурорів САП та проведені наради, позиція НАБУ залишилась незмінною – справа не має перспективи та не буде доведена до суду, оскільки неможливо документально підтвердити постановку та зняття з обліку на Харківському бронетанковому заводі відповідних комплектуючих (лазерних прицілів), які потім фігурантами справи були поставлені на той самий завод вдруге", – йдеться у повідомленні.

У відомстві зауважили, що на той час у межах провадження силами одного детектива одночасно розслідувалося декілька епізодів, у тому числі про поставку двигунів на Львівський бронетанковий завод, який потім успішно доведено до суду, але з червня 2017 року він звільнився і справа залишилась без належного розслідування.

"У жовтні 2017 року, детектив у вказаному проваджені отримав нові вказівки прокурорів зі строком виконання 2 місяці. Проте ці вказівки, в порушення вимог ст.ст. 2, 36 КПК України виконуються й досі", – заявили в антикорупційній прокуратурі. 

Повідомляється, що під час заслуховувань стану досудового розслідування вказаного кримінального провадження та інших проваджень у сфері оборонно-промислового комплексу і Міністерства оборони процесуальним керівникам САП не надавалась інформація про листування НАБУ з ДК "Укроборонпром" з питань, що наразі є предметом загальновідомого журналістського розслідування.

Крім того, слідством не встановлено детальних обставин заволодіння майном ДП "Київський бронетанковий завод" під час постачання запчастин.

В антикорупційній прокуратурі підкреслили, що така позиція НАБУ під час розслідувань злочинів у сфері оборонно-промислового комплексу стала можливою внаслідок системних помилок в організації діяльності органу досудового розслідування.

Повідомляється, що керівник САП Назар Холодницький звернувся до Ради громадського контролю НАБУ з вимогою вжити відповідних заходів реагування на виявлені факти порушень законів детективами Бюро.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Кабмін створив групу щодо конфіскації російських активів за кордоном

Кабінет міністрів оновив склад робочої групи, яка займається розробкою механізмів відшкодування та створив робочу підгрупу з… Читати більше

Friday May 3rd, 2024
  • Новини

IT коаліція надала Україні обладнання на 900 тисяч євро

ІТ-коаліція на чолі з Естонією та Люксембургом надала Україні ноутбуки, монітори та інше комунікаційне обладнання… Читати більше

Friday May 3rd, 2024
  • Новини

Говорити про відкриття нової лінії фронту поки зарано, – голова Харківської ОВА про ситуацію у регіоні

Російські війська активізували штурмові дії на окремих ділянках лінії зіткнення на Куп’янському напрямку. Періодично ворог… Читати більше

Friday May 3rd, 2024
  • Новини

У Берліні на заводі з хімікатами сталася пожежа: частину міста накрило отруйним димом

У Німеччині у п’ятницю, 3 травня, у районі Ліхтерфельді на південно-західній околиці Берліна зайнялося приміщення філії збройової компанії… Читати більше

Friday May 3rd, 2024
  • Новини

В Україні заборонили банкам та ломбардам приймати у заставу дрони й тепловізори

Національний банк України (НБУ) заборонив банкам і небанківським фінустановам з 4 травня приймати в заставу за кредитами… Читати більше

Friday May 3rd, 2024
  • Новини

Німецька компанія відправить в Україну шість радарів для ППО

Німецька компанія Hensoldt відправить Україні ще 6 радарів TRML—4D для потреб ППО. Про це повідомляє пресслужба Hensoldt, пише Рубрика. Зазначається, що у… Читати більше

Friday May 3rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.