Дільниці для голосування відкрилися о 8:00.
На цих виборах була зареєстрована рекордна кількість кандидатів – 44. Після відмови окремих кандидатів балотуватись їхня кількість зменшилась до 39.
З-за такої кількості кандидатів, бюлетень в ході президентських виборів теж буде рекордним – довжиною 80 см.
Для проведення виборів створено 199 виборчих округів на всій території України, орієнтовно 29 888 виборчих дільниць, за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей.
Орієнтовна кількість виборців на цих дільницях станом на 30 березня становить 29 млн 789 тис. 643 виборців.
У закордонному виборчому окрузі створено 101 виборчу дільницю. Для голосування на цих дільницях ЦВК передала 424 тис. 341 бюлетень. Українці голосують у 72 країнах світу, дільниці розташовані в посольствах та консульствах України. Однак їх немає у Російській Федерації (громадяни України, які мешкають у РФ, можуть голосувати в Казахстані, Грузії та Фінляндії).
На території військових частин створено 80 спеціальних виборчих дільниць, де зможуть проголосувати приблизно 47 тис. військовослужбовців, які виконують завдання у зоні ООС.
Постійне місце голосування без зміни виборчої адреси змінили 315 тис. 725 українців.
Для спостереження за виборами зареєстровано 2 344 міжнародних офіційних спостерігачі від 19 міжнародних організацій та 17 іноземних держав.
За виборами президента спостерігатимуть 89 622 спостерігачі від громадських організацій, спостерігачі від кандидатів у президенти та від 9 політичних партій.
До 5 квітня включно окружні територіальні комісії мають встановити результати голосування в межах територіальних виборчих округів, до 10 квітня включно ЦВК має встановити результати виборів і скласти відповідний протокол.
Якщо жоден із кандидатів не набере понад 50% голосів, ЦВК має звернутися до Верховної Ради з поданням про призначення повторних виборів президента України, що відбудуться 21 квітня.
Національний екзит-пол проведе консорціум "Національний екзит-пол – 2019", до якого входять Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень ім. Разумкова.
На замовлення телеканалів "112 Україна" і "NewsOne" буде проведено всеукраїнський екзит-пол Інститутом соціальних досліджень і консалтингу SORA (Австрія) і українським центром "Соціальний моніторинг".
Результати екзит-полів мають оприлюднити о 20:00.
Довідка. У новітній історії України ці президентські вибори будуть сьомими за рахунком. Як ми пам'ятаємо, першим президентом після здобуття Україною в 1991 році незалежності був Леонід Кравчук. Йому на зміну в 1994 році прийшов Леонід Кучма, який перебував на президентській посаді два терміни, і в 2005 році "передав естафету" Віктору Ющенко. А з 2010 і до моменту втечі з України пост глави держави займав Віктор Янукович. На позачергових виборах у 2014 році президентом був обраний Петро Порошенко.
Президент Володимир Зеленський заявив, що ЗМІ пишуть, що Сполучені Штати та партнери дозволили Україні завдавати… Читати більше
Міністерство оборони України розробило нову систему захисту інтелектуальної власності та патентування військових технологій. Про це… Читати більше
У Житомирі 15 листопада відкрили надсучасний реабілітаційний центр міжнародного благодійного фонду "Місія в Україну". Він… Читати більше
Армія російської федерації у неділю ввечері, 17 листопада, вкотре атакувала місто Суми. Зафіксовано приліт у… Читати більше
Франція та Велика Британія дозволили Україні завдати удари вглиб території російської федерації за допомогою своїх… Читати більше
У Берліні понад 1000 людей вийшли на демонстрацію російської опозиції проти війни росії в Україні.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.