fbpx
Сьогодні
11:14 29 Бер 2019

За допомогою спеціальних чіпів в Україні хочуть перерахувати домашніх і диких тварин

В Україні обліковано 3,8 млн голів сільськогосподарських тварин. Реєстрація домашніх та диких тварин поки що не ведеться.

Про це на запит УНН повідомили у Держпродспоживслужбі.

"Наразі передбачено внесення до Реєстру великої рогатої худоби, коней, свиней, дрібної рогатої худоби (кози, вівці)", – уточнили у службі

Втім, невдовзі в Україні може запрацювати Реєстр домашніх та диких тварин, кажуть контролери. Відповідний законопроект зареєстрований на сайті Верховної Ради України.

Якщо законопроект підтримає Рада – в Україні почнуть обліковувати та чіпувати домашніх і диких тварин, додають контролери.

Процедура чіпування не є новою, кажуть у службі.

"За кордоном розроблені і використовуються процедури ідентифікації різних тварин за допомогою мікрочіпа. При цьому для собак і кішок передбачено введення мікрочіпа підшкірно між лопаток (по середній лінії в районі загривка), коням – з лівого боку шиї у зв'язку", – йдеться у повідомленні.

Імплантація мікрочіпа тварині розроблена із врахуванням вимог двох стандартів ISO – 11784 і 11785.

"Стандарт ISO 11784 описує кодову структуру мікрочіпа, що базується на здатності використовувати 64-бітовий код з 15 знаками. Він включає код країни і унікальний код ідентифікації, який не повинен бути дубльований ні в якій країні протягом принаймні 100 років.

Стандарт ISO 11785 відноситься до стандарту, що охоплює технічне функціонування пристрою сканування і мікрочіпа, визначення, як інформація зберігається і як її активізувати і передавати", – уточнили у службі.

Контролери також уточнили, що маленьких та великих тварин ідентифікують різними чіпами.

"Для маленьких тварин використовується "FDX-B" мікрочіп, що забезпечує безперервний інформаційний зв'язок між FDX-B сканером і мікрочіпом.

Для великих тварин можуть використовуватися "HDX" або "FDX-B" технології. Чіпи матимуть більші розміри та надаватимуть сильніший сигнал. Використання цієї технології дозволяє набагато збільшити відстань між сканером і мікрочіпом при зчитуванні", – розповіли у Держпродспоживслужбі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: