Нацкорпус використовує схеми Тимошенко для незаконного фінансування партії, - "Тексти"
Зараз у медіа багато світяться "Національні дружини". Це одна з організацій конгломерату "Азовського руху", як люблять казати його лідери. "Тексти" вирішили розслідувати фінансування партії та вона виявилась дуже "мутною"
Мікс крайньо-правих поглядів, бажання бути "одним з" у потужній організації, радикально "подвіжувати"— ну, й отримати пару гривень на додачу, ось як визначають автори розслідування мотивацію азовського руху. Однак вони одразу ж зазначають, що "це так би мовити, рядові бійці молодіжного крила, яким по суті і є "Нацдружини", пишуть Тексти у своєму розслідувані "Всеїдність і охоронний бізнес. Хто фінансує "Національний корпус".
Регіональні керівники отримують зарплату — від чотирьох до восьми тисяч на місяць, в залежності від регіону. У фінансових звітах для Національного агентства з питань запобігання корупції партія "Національний корпус" їх не показує.
Тексти вказують, що основним джерелом фінансування партії її лідер Андрій Білецький визначає дрібні пожертви. Проаналізувавши фінансові звіти партії "Національний корпус" за 2018 рік, "тексти" помітили , що на її користь протягом року було здійснено аж 3378 платежів у вигляді благодійних внесків. Кожен третій платіж — це справді суми від 20 до 150 гривень. Їх зробили люди із понад ста міст і сіл з усіх куточків України.
Але такі маленькі пожертви (по 20—150 грн) не роблять погоди в загальному фінансовому потоці — бо таким чином партія назбирала всього 52 тисячі гривень. А всього за рік "Нацкорпус" офіційно отримав 7 мільйонів 755 тисяч гривень. І дві третини пожертв на рахунки націоналістів "капнуло" із початком активної фази передвиборчої кампанії на президентські вибори — у вересні-грудні 2018 року.
Посольство США опублікувало попередження через мітинг Нацкорпусу
У Черкасах внаслідок сутичок з Нацкорпусом постраждало 15 поліцейських
Facebook та Instagram заблокували сторінки Нацкорпусу
Однак розслідувачі помітили, що різні люди в одних і тих же населених пунктах, не змовляючись (?), сплачували на користь партії ідентичні суми: у Кременчуці всі 23 платежі — лише по 980 гривень, у Житомирі — 40 платежів по 990 гривень, із міста Біла Церква було лише 5 платежів, і всі вони по 1000 грн. Саме таку схему використовувала партія "Батьківщина" для відведення уваги від її справжніх спонсорів та щоб видати це як "справжню підтримку народу".
І найцікавіше — 55% від суми, яку отримала партія, перерахували всього 34 доброчинці. І саме їх вирішили розглянути ближче, розслідувачі.
Олександр Дмитрук, який за сумісництвом є заступником керівника Волинського осередку Нацкорпусу та керівником право-радикальної громадської організації Цивільного корпусу "Азов. Волинь". Згідно з даними Мін'юсту, активіст не є засновником або керівником якоїсь компанії. Дмитрук перерахував на рахунки партії аж 154 тисячі гривень.
Керівник Волинського осередку "Нацкорпусу" Андрій Дяченко у листопаді та грудні він пожертвував 46 тисяч гривень.
— Я працююча людина, заробляю гроші. Я директор охоронної фірми.
— Як називається фірма, де ви керівник? Які об'єкти ви охороняєте? Державні чи приватні? Заводи чи просто будинки приватних осіб?
— Це комерційна таємниця, відповідати не бажаю.
Протягом 2018 року активістка організації "Цивільний корпус "Азов" Волинь" Олена Ільїна пожертвувала партії "Національний корпус" 44 тисячі гривень. Звідки вони взялися — невідомо. У 2015 році вона організовувала у Луцьку благодійні футбольні матчі, щоб зібрати кошти на потреби волинських добровольців у полку "Азов". Тоді футболом організатори змогли зібрати аж 3288 гривень.
Найбільшу суму пожертв — 570 тисяч — зробила компанія "Юридична група "Правова Нація". Керівник і співзасновник цієї фірми Василь Горлач є водночас помічником народного депутата Олега Петренка (БПП), колишнього бійця батальйону "Азов".
Де благодійники заробляють сотні тисяч гривень — "Тексти" запитували в усіх, чиї контакти змогли знайти через державні реєстри та соціальні мережі. Зазначається, що розслідувачі розіслали повідомлення понад трьом десяткам благодійників, але лише кілька людей погодилося бодай в кількох словах описати рід своєї діяльності. І кожного разу легенда виглядала не зовсім правдоподібно.
Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.