Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 20 по 26 березня, повідомляє Інтерфакс-Україна.
За чинного президента Петра Порошенка готові проголосувати 18,8%, за лідера партії "ВО "Батьківщина" Юлію Тимошенко – 13,3%.
Далі йдуть Юрій Бойко – 11,5%, Анатолій Гриценко – 8,6%, Олег Ляшко – 5,4%, Ігор Смешко – 4,5%, Олександр Вілкул – 4,1%, Руслан Кошулинський – 1,8%. Решта кандидатів набирають менше 1% голосів.
Відзначається, що Зеленського найбільше підтримують в Південному регіоні (26% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах), але і в інших регіонах підтримка значна: 19% – на Сході, 18% – у Центрі, 16% – на Заході. Порошенка більше підтримують в Західному (17%) та Центральному (15%) регіонах, менше на Півдні (10%) і ще менше на Сході (5%). Тимошенко має відносно рівномірну підтримку на Заході (11%), Півдні (10%) та Центрі (9%) і значно менше – на Сході (3%).
Зеленський є абсолютним лідером у молодих виборців: у віковій категорії до 30 років за нього готові проголосувати 45% виборців. Далі підтримка поступово знижується: 26% серед виборців у віці 30-44 років, 12% – серед виборців 45-59 років і 6 % – серед тих, кому за 60 років. Порошенка, навпаки, менше підтримує молодь у віці до 30 років (7%), а в інших вікових категоріях підтримка на рівні 13-15%. Тимошенко молодь у віці до 30 років підтримує ще менше (3%), а найбільше – виборці від 45 років і старше (12%).
* Всього було опитано 1600 респондентів у всіх областях України, крім Автономної Республіки Крим та окупованих регіонів Донецької і Луганської областей. Статистична похибка не перевищує 3,7% для показників близьких до 50%, 3,2% – для показників близьких до 25%, 2,2% – для показників близьких до 10%, 1,7% – для показників близьких до 5%.
Згідно з соціологічним опитуванням групи "Рейтинг", яке також було оприлюднено 28 березня, лідером президентського рейтингу залишається В. Зеленський, якого підтримують 26,6% тих, хто визначився та має намір голосувати. Другу позицію ділять П.Порошенко та Ю.Тимошенко, яких готові підтримати по 17% виборців. За А.Гриценка готові віддати свої голоси 9,8%, Ю.Бойка – 9,5%, О.Ляшка – 5,4%, О.Вілкула – 4%, І.Смешка – 3,5%, Р.Кошулинського – 1,9%.
Кожен шостий не визначився з вибором кандидата. Важливо, що найбільше таких серед найбідніших виборців, мешканців Центральної та Західної України, серед жінок, людей середнього віку, україномовних.
Майже 41% опитаних вважають, що до другого туру виборів президента вийде В.Зеленський, 38% – Ю.Тимошенко, 37% – П.Порошенко. У вихід до другого туру Ю.Бойка та А.Гриценка вірять по 6% виборців. При цьому у вихід до другого туру П.Порошенка відносно більше вірять на Заході країни, у вихід Ю.Тимошенко – в Центрі, В.Зеленського – на Півдні та Сході країни. Найменш впевнені щодо учасників другого туру виборці Західної України.
Лідерами "другого вибору" (За кого "Ви проголосуєте, якщо кандидат, якого Ви підтримуєте зараз, не буде брати участі у виборах?") є В.Зеленський (8,1%), А.Гриценко (7,3%) та Ю.Тимошенко (6%). Майже 5% виборців підтримали б О.Вілкула, за умови, що їх кандидат не братиме участі, по 3% підтримали б Ю.Бойка, П.Порошенка, І.Смешка та О.Ляшка.
Виборці В.Зеленського з усіх інших кандидатів допускають ймовірність підтримки хіба Ю.Тимошенко, водночас половина не обрали б жодного іншого кандидата. Виборці А.Гриценка допускають ймовірність підтримки В.Зеленського, П.Порошенка та І.Смешка. Виборці Ю.Тимошенко – В.Зеленського, А.Гриценка та О.Ляшка. Виборці О.Вілкула – Ю.Бойка, а виборці Ю.Бойка – О.Вілкула (електорати останніх перетинаються майже наполовину). У П.Порошенка найбільш стійкі виборці – більшість не виберуть жодного іншого кандидата і допускають незначні перетоки хіба до А.Гриценка. Прихильники І.Смешка допускають ймовірність підтримки А.Гриценка та В.Зеленського, О.Ляшка – Ю.Тимошенко, А.Гриценка, В.Зеленського, виборці Р.Кошулинського – А.Гриценка та П.Порошенка.
* Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 3000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,8%. Терміни проведення дослідження: 22-27 березня 2019 р.
Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.
Спецпредставник президента США з питань України та росії Кіт Келлог сьогодні прибув до України. Завтра… Читати більше
Львівський п’ятикласник Роман Терлич за виграні на олімпіаді «Квести і Тести» 50 000 гривень купив… Читати більше
Айтівець Олександр Павелко та дизайнерка Єлизавета Горбачова створили застосунок «ПДР.ai» зі штучним інтелектом та віртуальним помічником. Додаток… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Про це… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув заяви Трампа про те, що президент України Володимир Зеленський є… Читати більше
19 лютого прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила про збільшення оборонного бюджету країни на 2025-2026 роки на тлі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.