Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 20 по 26 березня, повідомляє Інтерфакс-Україна.
За чинного президента Петра Порошенка готові проголосувати 18,8%, за лідера партії "ВО "Батьківщина" Юлію Тимошенко – 13,3%.
Далі йдуть Юрій Бойко – 11,5%, Анатолій Гриценко – 8,6%, Олег Ляшко – 5,4%, Ігор Смешко – 4,5%, Олександр Вілкул – 4,1%, Руслан Кошулинський – 1,8%. Решта кандидатів набирають менше 1% голосів.
Відзначається, що Зеленського найбільше підтримують в Південному регіоні (26% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах), але і в інших регіонах підтримка значна: 19% – на Сході, 18% – у Центрі, 16% – на Заході. Порошенка більше підтримують в Західному (17%) та Центральному (15%) регіонах, менше на Півдні (10%) і ще менше на Сході (5%). Тимошенко має відносно рівномірну підтримку на Заході (11%), Півдні (10%) та Центрі (9%) і значно менше – на Сході (3%).
Зеленський є абсолютним лідером у молодих виборців: у віковій категорії до 30 років за нього готові проголосувати 45% виборців. Далі підтримка поступово знижується: 26% серед виборців у віці 30-44 років, 12% – серед виборців 45-59 років і 6 % – серед тих, кому за 60 років. Порошенка, навпаки, менше підтримує молодь у віці до 30 років (7%), а в інших вікових категоріях підтримка на рівні 13-15%. Тимошенко молодь у віці до 30 років підтримує ще менше (3%), а найбільше – виборці від 45 років і старше (12%).
* Всього було опитано 1600 респондентів у всіх областях України, крім Автономної Республіки Крим та окупованих регіонів Донецької і Луганської областей. Статистична похибка не перевищує 3,7% для показників близьких до 50%, 3,2% – для показників близьких до 25%, 2,2% – для показників близьких до 10%, 1,7% – для показників близьких до 5%.
Згідно з соціологічним опитуванням групи "Рейтинг", яке також було оприлюднено 28 березня, лідером президентського рейтингу залишається В. Зеленський, якого підтримують 26,6% тих, хто визначився та має намір голосувати. Другу позицію ділять П.Порошенко та Ю.Тимошенко, яких готові підтримати по 17% виборців. За А.Гриценка готові віддати свої голоси 9,8%, Ю.Бойка – 9,5%, О.Ляшка – 5,4%, О.Вілкула – 4%, І.Смешка – 3,5%, Р.Кошулинського – 1,9%.
Кожен шостий не визначився з вибором кандидата. Важливо, що найбільше таких серед найбідніших виборців, мешканців Центральної та Західної України, серед жінок, людей середнього віку, україномовних.
Майже 41% опитаних вважають, що до другого туру виборів президента вийде В.Зеленський, 38% – Ю.Тимошенко, 37% – П.Порошенко. У вихід до другого туру Ю.Бойка та А.Гриценка вірять по 6% виборців. При цьому у вихід до другого туру П.Порошенка відносно більше вірять на Заході країни, у вихід Ю.Тимошенко – в Центрі, В.Зеленського – на Півдні та Сході країни. Найменш впевнені щодо учасників другого туру виборці Західної України.
Лідерами "другого вибору" (За кого "Ви проголосуєте, якщо кандидат, якого Ви підтримуєте зараз, не буде брати участі у виборах?") є В.Зеленський (8,1%), А.Гриценко (7,3%) та Ю.Тимошенко (6%). Майже 5% виборців підтримали б О.Вілкула, за умови, що їх кандидат не братиме участі, по 3% підтримали б Ю.Бойка, П.Порошенка, І.Смешка та О.Ляшка.
Виборці В.Зеленського з усіх інших кандидатів допускають ймовірність підтримки хіба Ю.Тимошенко, водночас половина не обрали б жодного іншого кандидата. Виборці А.Гриценка допускають ймовірність підтримки В.Зеленського, П.Порошенка та І.Смешка. Виборці Ю.Тимошенко – В.Зеленського, А.Гриценка та О.Ляшка. Виборці О.Вілкула – Ю.Бойка, а виборці Ю.Бойка – О.Вілкула (електорати останніх перетинаються майже наполовину). У П.Порошенка найбільш стійкі виборці – більшість не виберуть жодного іншого кандидата і допускають незначні перетоки хіба до А.Гриценка. Прихильники І.Смешка допускають ймовірність підтримки А.Гриценка та В.Зеленського, О.Ляшка – Ю.Тимошенко, А.Гриценка, В.Зеленського, виборці Р.Кошулинського – А.Гриценка та П.Порошенка.
* Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 3000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,8%. Терміни проведення дослідження: 22-27 березня 2019 р.
Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.
Велика Британія розробила нову схему перевірки зерна, яка дозволить відстежувати викрадене зерно з тимчасово окупованих… Читати більше
На Донеччині в Часовому Яру російські війська активно використовують труби каналу Сіверський Донець-Донбас для переховування… Читати більше
Міністерство оборони долучається до проєкту НАТО щодо розробки технологій, націлених на забезпечення надійної роботи невеликих… Читати більше
У четвер, 16 січня, до Києва прибув з офіційним візитом голова міністерства оборони Італії Гвідо… Читати більше
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив,… Читати більше
У столиці 12 січня в музеї Гончара провели розколяду — розмаїте обрядодійство на завершення святок.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.