У четвертому кварталі загальний бюджет політсили становив понад 66 мільйонів гривень, з яких близько 80% – приватні внески, повідомляє рух "Чесно".
Протягом 2016-2017 років частка приватного фінансування партії Олега Ляшка становила лише 2%, але у IV кварталі 2018 року кількість фізичних осіб, які профінансували партію, значно виросла.
Від фізичних осіб минулого року "радикали" отримали 52 мільйони гривень, що в 50 разів більше, ніж сукупно за 2,5 роки до цього.
Гроші масово почали надходити у жовтні, а їх кількість до кінця року постійно зростала.
Від різних людей в один і той же день нараховувались однакові суми. До прикладу, 10 грудня десятеро людей із Запоріжжя переказали по 99 тисяч, а 10 жовтня прихильники партії 34 рази надіслали по 14 тисяч гривень.
За банківськими правилами, якщо сума переказу перевищує 15 тисяч гривень, то у банку мають ідентифікувати особу, яка робить внесок, та скопіювати її документи. Якщо ж внесок менший – цього робити не потрібно.
Суми, які донори переказували на рахунок партії, зазвичай повторюються. Так, 49 500 перераховували 52 рази, 65 разів віддавали по 99 тисяч, 137 разів перераховували по 100 тисяч гривень, а ще 50 разів по 14 тисяч гривень.
Нардеп Сергій Рибалка 22 грудня десять разів перерахував партії по 49 тисяч гривень.
Донори, з якими вдалося зв'язатися Руху "Чесно", підтвердили, що переказували "Радикальній партії" гроші. Однак не всі жертводавці могли собі дозволити віддати такі суми.
Серед донорів партії Ляшка є нардепи, посадовці, керівники обласних та районних осередків політсили, державні службовці, викладачі університетів та навіть ворожка.
Наприклад, мешканка Вишневого Київської області, Наталія Еріставі, яка позиціонує себе як "ясновидиця з діда-прадіда, білий маг: грошова магія, любовна магія, зняття деструктивних програм", віддала партії Олега Ляшка 118 тисяч гривень.
Майже 50 тисяч гривень дав керівник кіровоградської школи-інтернату І-ІІІ ступенів, ліцею "Сокіл" Сергій Сторчаус. Такі вкладення Сторчаус підтверджує та пояснює особистими уподобаннями.
Його син Віталій Сторчаус, який працює завідувачем сектору з питань архівної справи районної ради Кропивницького, переказав Ляшку ще 40 тисяч гривень. У 2017 році він задекларував всього 117 тисяч гривень зарплати.
Студентка Наталія Соколік, яка ще в жовтні минулого року шукала роботу секретаря з зарплатою в 10 тисяч гривень, у грудні переказала "Радикальній партії" 99 тисяч гривень. Згодом 49 тисяч їй повернули. До жовтня дівчина працювала касиром торговельного залу на заправці.
"Так, я перераховувала 50 тисяч. А може і 99, точно не пригадую, треба передивитися квитанції", – сказала Соколік у коментарі і пояснила, що фінансувала "Радикальну партію", бо "їй це подобається".
Асистент кафедри публічного права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Андрій Худик проспонсорував "Радикальну партію" на 85 тисяч гривень. У 2017 році він заробив 150 тисяч гривень, а у 2018-му отримав 11193 зарплати від "Радикальної партії", якщо вірити фінансовому звіту партії.
Худик підтвердив, що переказав політсилі близько 50 тисяч, також гроші надсилав його брат.
Інспектор із контролю за забезпеченням навчального процесу в Київському національному економічному університеті Тетяна Балкова профінансувала партію Ляшка на 100 тисяч гривень.
Майже 50 тисяч гривень на партію пожертвувала заступниця редактора районної газети "Тальнівщина" Наталія Сімбірьова, а колишня директорка будинку культури у місті Полонне на Хмельниччині Лариса Кучерова вклала в радикалів 98 тисяч гривень.
Гроші на "Радикальну партію" перерахувала також довірена особа кандидата в президенти Руслана Ригованова. Підприємець Олеся Білецька з Горішніх Плавнів підтвердила, що вона дала на партію Ляшка близько 100 тисяч гривень і водночас є довіреною особою іншого кандидата.
Ще одна довірена особа Ригованова – Андрій Шлагін із міста Дніпро – профінансував політсилу Ляшка ще на 149 тисяч гривень.
Понад половина довірених осіб Ригованова на Івано-Франківщині – з команди Олега Ляшка або є прихильниками "радикала".
Часто "Радикальну партію" фінансують цілі родини.
Часто "Радикальну партію" фінансують цілі родини.
Значні внески зробили народні депутати "Радикальної партії". Так 1,4 мільйона гривень, партії дав нардеп, член фракції "Радикальна партія" Сергій Рибалка. Ще по мільйону переказали народні депутати Сергій Скуратовський та Василь Амельченко.
Скромнішими були внески депутаток Тетяни Юзькової, яка дала 35 тисяч, або ж Альони Кошелєвої, яка пожертвувала своїй партії 49 тисяч гривень. Нардеп Андрій Лозовий вніс на рахунок партії 29 тисяч гривень.
Систематично давав гроші (загалом 60 тисяч) нардеп від "Народного фронту" Євген Дейдей, який неформально приєднався до радикалів. Майже 1,4 мільйона гривень у грудні перерахував колишній нардеп Юрій Парфьонов.
Підприємець і помічник на громадських засадах нардепа Скуратовського Олексій Акопов дав партії Ляшка 99 тисяч гривень. За день до цього ще 100 тисяч дала його дружина. Ще одна помічниця Скуратовського, підприємець Олена Добровольська дала партії 1,1 мільйона гривень.
Міський голова Немирова Віктор Качур, який у 2017 заробив 333 тисячі гривень, перерахував Ляшку у 2018 році 250 тисяч гривень. Очевидно, для цього також довелося витратити 400 тисяч, які Качур зберігав у готівці.
Заступник міського голови Сєвєродонецька, засновник "Луганського обласного народного клубу голубників, любителів співочих та декоративних птахів" Григорій Пригеба, проспонсурував "Радикальну партію" на 297 тисяч. Згідно з декларацією, у 2017 році він заробив 316 тисяч гривень, а збережень ні готівкою, ні в банку не мав.
Різного розміру внески робили й інші чиновники місцевого рівня та члени партії.
Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше
Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше
В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше
Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше
Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.