fbpx
Сьогодні
14:08 27 Бер 2019

Підприємці зможуть зареєструвати ТОВ за 3 хвилини і обрати систему оподаткування онлайн

27 березня 2019 року Уряд схвалив низку рішень на користь бізнесу, що були розроблені BRDO за підтримки МЕРТ, Мінюсту, Мінрегіону та бізнес-асоціацій.

Зокрема, було спрощено процедуру реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Так, до 2018 року зареєструвати юридичну особу в Україні можна було онлайн за умови оформлення діяльності ТОВ за модельним статутом, затвердженим Постановою КМУ №1182 від 16.11.2011 р. Проте з набранням чинності нового Закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» у червні 2018 р. система перестала працювати, оскільки затверджена редакція модельного статуту ТОВ перестала відповідати закону. Окрім того, концепція єдиного модельного статуту не дозволяє задовольнити вимоги підприємств, які б хотіли врегулювати особливості своєї діяльності.

Відтак, BRDO спільно Мінюстом, Мінекономрозвитку та Офісом реформ адмінпослуг було розроблено нову редакцію модельного статуту ТОВ та запропоновано оновлений механізм його застосування, що забезпечить:

  • поліваріантність положень статуту, що дозволить формувати статут, максимально відповідний потребам засновників із запропонованих опцій;
  • user-friendly форму вибору варіантів з рекомендаціями і поясненнями щодо їх особливостей;
  • автоматичну генерацію цифрового коду обраної редакції статуту, що уможливить її автоматичне опрацювання у Єдиному державному реєстрі;
  • автоматизовану генерацію (на підставі відповідей заявника на запитання системи) протоколу зборів засновників (загальних зборів учасників) та заяви на реєстрацію юрособи;
  • можливість обрати систему оподаткування суб'єкта господарювання (ПДВ, єдиний податок) онлайн;
  • можливість онлайн реєстрації переходу від однієї до іншої редакції модельного статуту, або з «паперового» на модельний статут.

Відповідні положення містяться у проекті Постанови КМУ «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності».

Окрім того, 49 тис. ТОВ, які вже обрали модельний статут, нарешті отримають свої законні статути та зможуть вести діяльність у правовому полі. За оцінкою BRDO, кількість ТОВ, що оберуть модельний статут, зросте до 100 тисяч уже до кінця найближчого літа.

«Ми передбачили зручні механізми, що дозволять зареєструвати ТОВ онлайн за 3 хвилини. Це значно полегшить життя бізнесу і покращить інвестиційний клімат. Затвердження постанови дозволить вже в квітні запустити систему онлайн реєстрації ТОВ. Особливістю кожного варіанту модельного статуту буде його автоматичне відображення у форматі цифрового коду. Це дасть нам змогу стати однією з перших країн у світі, що впровадить автоматизовану обробку тексту нормативного акту», – зазначив заступник голови BRDO Денис Малюська.

Положеннями проекту Постанови також передбачено, що ТОВ, які діяли на підставі попередньої редакції модельного статуту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 р. №1182, продовжують нею керуватися до моменту вибору нової редакції, але не пізніше червня 2019 року. Після цього перехід на новий модельний статут (у редакції, встановленій «за замовчуванням») буде зроблено автоматично.

Окрім того, Урядом був затверджений єдиний та прозорий порядок присвоєння поштових адрес об'єктам будівництва та об'єктам нерухомого майна, спрощено реєстрацію декларації про готовність об'єкта будівництва до експлуатації та запроваджено функціонування електронного кабінету замовника.

В рамках засідання Кабміну також прийняте рішення про надання банкам доступу до інформації у державних реєстрах, що знизить ризиковість банківської діяльності та, зрештою, має зменшити вартість кредитування. Більш того, вдосконалено процедуру здійснення екологічного контролю за баластними водами під час перебування суден у внутрішніх морських водах та спрощено імпорт автомобільних частин.

Незабаром Постанова має бути опублікована.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: