fbpx
Сьогодні
14:46 25 Бер 2019

Заступник голови окружної комісії погрожував журналісту "Рубрики"

Заступник голови ОВК №49 (м. Дружківка, Донецька обл.) Євген Бова, який представляє в комісії кандидата Валентина Наливайченка, погрожував журналісту "Рубрики" Павлу Островському, який прийшов до ОВК спостерігати за тим, як комісія веде прийом виборчої документації. Аудіозапис розмови Павло Островський виклав на своїй сторінці у Facebook.

https://www.facebook.com/pavlo.ostrovsky/posts/2576975249039198

За словами Островського, він мав інформацію про порушення законодавства під час прийому документів окружною комісією, тому вирішив побачити цей процес на власні очі. Та присутні члени ОВК не готові були працювати у присутності журналіста і почали вимагати від нього залишити приміщення.

"Заступник голови комісії Євген Бова почав погрожувати, що якщо я не вийду з приміщення добровільно, то він мене викине з приміщення ОВК, оскільки його на це уповноважили "зверху".  Дослівно це звучало так: "Я выкину тебя отсюда. Мне дали полное право отсюда выкидывать людей, мое верхнее начальство". Зрозумівши, що сказав зайве, він замовк і відійшов, так і не надавши відповідь, хто ж його уповноважив", – розповів Павло Островський.

Члени ОВК та представник поліції, які були присутні у приміщенні одностайно вимагали від журналіста залишити приміщення, хоча ніхто так і не навів законних підстав, чому представник медіа не може знаходитись в приміщенні ОВК. Після кількох вимог від двох поліцейських залишити приміщення ОВК, журналіст таки вийшов.

За фактами погроз Павло Островський буде звертатись із заявою до поліції, оскільки вбачає в цьому порушення професійних прав журналіста. Також Павло Островський звернувся до кандидата, якого представляє Євген Бова, а саме Валентина Наливайченка з проханням дати оцінку дій члена комісії за квотою кандидата та з'ясувати, хто уповноважив заступника голови ОВК застосовувати силу до присутніх в ОВК.

Нагадаємо, що Закон України "Про вибори Президента України" встановлює вимоги щодо відкритості та прозорості виборчого процесу (ч 4. ст. 13 Закону):

"4. Засоби масової інформації зобов'язані об'єктивно висвітлювати хід виборчого процесу. Їх представникам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов'язані з виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчі дільниці у день виборів та в день повторного голосування – на умовах, визначених у частині дев'ятій статті 28 цього Закону. Виборчі комісії, органи виконавчої влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, посадові і службові особи цих органів зобов'язані в межах своїх повноважень і компетенції надавати представникам засобів масової інформації необхідні їм відомості щодо підготовки та проведення виборів".

Оновлено. Журналіст написав заяву до поліції, її зареєстрували.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

4 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Светлана

А в чем собственно заключалась угроза? Согласно УК Украины есть только 1 вид угроз за которые можно привлечь к уголовной ответственности это Угроза убийством и то, если такая угроза была реальной, например с демонстрацией оружия! Все остальные виды угроз ненаказуемы! А слова "я тебя выкину сейчас отсюда" можно расценивать как полет фантазии Евгения Бовы) смешно и страшно что у нас такие журналисты, которые из мухи делают слона! Позор Островскому

2

Ст. 171, ст. 345-1 ККУ

3
Светлана

в ст. 171 говорится о незаконном изъятии собранных, обработанных, подготовленных журналистом материалов и тех. средств, которыми он пользуется в связи со своей проф. деятельностью...и т.д. но заметьте что журналист в свою очередь должен предоставить удостоверение журналиста, а не зайти, сесть и фиксировать процесс работы ОВК! А по поводу статьи 345-1 "Угроза убийством, насилием или уничтожением собственности журналиста, его близких родственников или членов семьи в связи с выполнением этим журналистом законной профессиональной деятельности" а теперь скажите мне пожалуйста как и чем именно Евгений Бова угрожал Павлу Островскому или же его семье и близким родственникам??? Повторюсь, что фраза, прозвучавшая из уст Евгения "я тебя выкину сейчас отсюда" это не угроза убийством! А вот Павла Островского вполне можно привлечь к административной ответственности за клевету

4

Жах! Ганьба Наливайченку та його посіпакам.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: