Про це йдеться у заяві ЦВК, передає Укрінформ.
"Деякі ЗМІ оприлюднили дані про непоодинокі випадки аномальної реєстрації сотень громадян в одному житловому приміщенні, що нібито може свідчити про підготовку до фальсифікації голосування. Ця інформація викликала зрозуміле занепокоєння субʼєктів виборчого процесу та громадськості", – ідеться в повідомленні.
Водночас у ЦВК розповіли, що для Центрвиборчкому і Державного реєстру виборців "подібні факти не є новими, і були озвучені ними на широкий загал ще під час позачергових виборів Президента України та народних депутатів України 2014 року".
Крім того, у ЦВК запевнили, що неодноразово зверталася з запитами щодо правової оцінки цієї ситуації до компетентних органів, зокрема до Державної міграційної служби.
"Проте, як повідомлялося в листі Державної міграційної служби ще від 23.10.2015 року № 6-6259/3-15 у відповідь на запит Центральної виборчої комісії щодо здійснення перевірки достовірності поданих до ДРВ відомостей про виборців, які зареєстрували своє місце проживання у місті Києві за певними адресами, Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", ухваленим 11 грудня 2003 року, не встановлено будь-яких обмежень щодо необхідних санітарних норм житлової площі при здійсненні реєстрації місця проживання та щодо кількості зареєстрованих осіб в одному житловому приміщенні", – підкреслюється у заяві.
Водночас у ЦВК наголосили, що актуалізація даних Державного реєстру виборців здійснюється на основі подань компетентних органів і структур, а всі дії щодо актуалізації даних реєстру здійснюються уповноваженими працівниками органів ведення Держреєстру на виконання наказів їх керівників.
"Без поданих до органів ведення Реєстру належним чином документів не здійснюється жодних змін в даних Державного реєстру виборців. У звʼязку з цим Центральна виборча комісія наголошує, що дані Реєстру не можуть бути змінені на підставі публікацій в засобах масової інформації чи соціальних мережах", – додали в ЦВК.
Раніше у прес-службі партії ВО "Батьківщина" повідомили про те, що в списках виборців є інформація про квартири у Києві, у кожній із яких прописані кількасот осіб.
Представники Громадянської мережі "ОПОРА" перевірили цю інформацію. Згідно з уточненими даними, які вдалося отримати представниками ОПОРІ, мова йде про чотири квартири в Подільському районі столиці – на вулицях Бондарська, Копилівська, Сальського та проспекті Правди.
Водночас, згідно з оцінкою координатора спостереження Громадянської мережі "ОПОРА" за виборами у Києві, оприлюднені в ЗМІ дані про випадки реєстрації сотень громадян в одному житловому приміщенні не містять прямих свідчень про підготовку до фальсифікації голосування.
Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.