Як почуватися щасливим: поради від Супрун

Ми схильні шукати універсальні способи здобути щастя. Єдиної пігулки для щастя не існує, але є різні способи отримувати позитивні емоції та стати більш щасливим. 

Науковці визначили, що близько третини почуття щастя залежить від генів. Тобто деякі люди більше схильні почуватися щасливими ніж інші. Втім, це не означає, що відчуття щастя зумовлене лише природно. Дослідження вказують, що здебільшого щастя залежить від виборів, що ми робимо у своєму житті, пише Супрун. 

Що це означає? Щоби це визначити науковці спостерігали за групою з 724 чоловіків з початку їхнього підліткового віку (з 1938 року) до кінця життя. Протягом цього часу дослідники збирали медичну інформацію про учасників та вимірювали рівень їх добробуту. Аналізуючи цю інформацію вони знайшли відповідь — допомога іншим людям та відчуття приналежності допомагають жити щасливіше та довше.

Нам радять присвятити себе тій справі, яка нам найбільше до вподоби. Це може бути не лише робота, а підтримка соціально важливих проектів, волонтерство, хобі, чи допомога близьким. Головне — знати, що ми робимо щось важливе та те, що має сенс.
Водночас допомога іншим приносить не тільки позитивні емоції, але й велику користь для здоров'я.

Нам потрібна приналежність до спільноти, громади, родини чи кола однодумців. Спільнота дає нам відчуття ідентичності та підтримку. Це можуть бути групові заняття спортом, об'єднання для захисту довкілля чи тварин або ініціатива в місцевості, де ви мешкаєте.

Такі зв'язки стимулюють розумову та емоційну діяльність, і є каталізаторами хорошого настрою. Натомість ізоляція та самотність діють навпаки. Коли ми разом у згуртованій команді — активно виділяється гормон окситоцин. Він потрібен для відчуття довіри, бере участь в утворенні вибіркових прив'язаностей, зміцнює імунітет, допомагає дбати про інших та активно виділяється, коли ми закохані.

Що ще можна робити, аби почуватися щасливішими:

Будьте фізично активні. Від занять спортом виділяються ендорфіни, серотонін, дофамін та ендоканабіоноїди — сполуки, що дарують нам щастя, задоволення, ейфорію та покращують настрій.

Слідкуйте за своїм раціоном.Не пропускайте прийомів їжі, але не переїдайте. Науковці радять обов'язково споживати жирну рибу, горіхи, яйця, нерафіновані злаки та багато свіжих овочів.

А молочна продукція, хумус і фалафель багаті триптофаном — амінокислотою, з якої утворюється той самий серотонін.

Соціалізуйтесь та намагайтесь більше спілкуватися. Це потужний стимулятор мозку. Спілкування та підтримка істотно зменшують ризик депресивних станів, синдрому вигорання та серцево-судинних хвороб.

Піклуйтесь про психічне здоров'я. Щастя — не лише відсутність явних хвороб та проблем зі здоров'ям. Це також наш спокій, задоволеність життям та відсутність тривожності. Вчіться розпізнавати стани, коли всього понад міру та неодмінно знайдіть шляхи їх подолати.

Якомога більше перебувайте на світлі. Яскраве світло та часте перебування вдень на вулиці допоможуть простимулювати мозок і змусять його утворювати серотонін. А в деяких дослідженнях навіть вказують, що як денне, так і яскраве світло в приміщенні, покращують соціальну взаємодію та настрій.

Пам'ятайте, що клінічну депресію, викликану потрясіннями чи хронічними хворобами, або вигорання часто не здолати самими лише прогулянками, овочами та спортом. Саме тому важливо вміти ці стани розпізнати та вчасно звернутися по психологічну і медичну допомогу.

Здоровий спосіб життя не гарантує відчуття щастя, а хвороба не обов'язково означає постійне відчуття нещасливості. Та все одно — активне життя, яке ми здатні контролювати дає вам більшу стійкість проти життєвих негараздів. Ритм тренувань, пульсація спілкування і фундамент здорового раціону та сну женуть геть панічне відчуття того, що нас несе авто з несправними гальмами. Для щастя нам важливий контроль над власним життям та адекватні очікування.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Свіжі дописи

  • Новини

У столиці Грузії проходить черговий протест через закон про “іноагентів”

У неділю, 28 квітня, в Тбілісі проходить акція протесту проти законопроєкту про "іноагентів" під гаслом… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Старшокласникам викладатимуть курс “Агросфера”: навіщо це рішення

За сприяння Проєкт USAID "Економічна підтримка України"(Проєкт USAID) експерти громадської організації СвітОсвіт створили навчальний шкільний… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Уже понад 30 000 пакунків з екопідгузками відправлено українським малюкам

У різних куточках нашої країни уже понад 30 тисяч українських родин в межах спільного проєкту… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Ковтун став четвертим українським гімнастом в історії, який здобув два особистих “золота” на Євро

Спортсмен Ілля Ковтун став четвертим українським гімнастом в історії, що здобув два особистих "золота" на… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

У Вашингтоні пройшла акція на підтримку України: висадили соняшники під російським посольством

Українські активісти, дипломати, небайдужі громадяни США та інших країн третій рік поспіль висаджують перед посольством… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

П’єса-феєрія “Лісова пісня” Лесі Українки вийшла італійською

"Лісова пісня" (Il canto della foresta) Лесі Українки вийшла італійською мовою. У найбільшому італійському видавництві… Читати більше

Sunday April 28th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.