fbpx
Сьогодні
11:36 18 Бер 2019

Еко-рішення: мексиканський стартап BioFase виробляє одноразовий посуд з авокадо

Мексиканський стартап BioFase займається виробництвом одноразового посуду з кісточок авокадо для боротьби з пластиковими і харчовими відходами.

Серед продукції, що випускається – одноразові столові прибори і трубочки, які розкладаються протягом 240 днів, передає retailers.ua.

Оскільки BioFase базується в Мексиці, сировини для виробництва посуду вдосталь: на Мексику припадає близько 50% світових поставок авокадо, тому велику кількість кісточок легко можна перетворити на щось корисне. BioFase збирає кісточки авокадо у компаній, які переробляють плоди для виробництва гуакамоле або масла. Виробництво ж одноразового посуду не вимагає особливих витрат, адже виготовляється з матеріалу, який в іншому випадку спалювався б на звалищі.

BioFase випускає посуд двох видів: біорозкладний і такий, що компостується. Біорозкладані продукти реінкорпоруються в природу після закінчення терміну придатності (1 рік за умови її зберігання в сухому і провітрюваному місці). Продукти, що підлягають компостуванню, потрібно викинути в ємність для компосту, щоб вони могли розкластися на 100%. Якщо умови зберігання не дотримані – посуд може почати розкладатися.

Інженер-біохімік Скотт Мунгуйя створив BioFase в 2013 році. Йому знадобилося понад півтора роки, щоб знайти відповідний спосіб створення столових приладів з біополімерів. Найскладніше було знайти спосіб додати матеріалу бажаної форми. Компанія BioFase щодня переробляє близько 15 тонн відходів авокадо. Виробництво Biofase не несе шкоди для навколишнього середовища. Крім біорозкладного посуду і трубочок, компанія запобігає потраплянню значної кількості сільськогосподарських відходів на звалища Мексики і в навколишні водойми. У BioFase стверджують, що компанія – єдиний постачальник біополімерів в Мексиці та поставляє свою продукцію в 11 країн Латинської Америки.
Виробництву екологічних товарів сприяє уряд Мексики: у деяких містах діють закони проти використання деякої продукції з пластика, в першу чергу – пластикових пакетів. Тенденція до заборони пластикових виробів зростає. Зараз у країні існують більше 15 законів на рівні міст і штатів, які покликані перешкоджати його використанню. Біополімери мають свої недоліки, але вони є життєздатним розв'язанням проблеми пластикових відходів по всьому світу. У 2017 році світове виробництво пластмаси досягло 348 млн. тонн, причому тільки 64 млн. тонн було вироблено країнами Європи. Одним із найбільших виробників є Китай, на який припадає більше чверті світового виробництва пластику.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: