ООН: В Україні перед виборами посилився тиск на громадянські свободи

В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини зазначають, що напади на представників громадянського суспільства в Україні "створили атмосферу залякування".

Про це повідомляється у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, передає DW.

Доповідь присвячена ситуації у громадянському просторі із основоположними свободами напередодні президентських та парламентських виборів в Україні.

Зазначається, що дослідження, провели з початку 2018 до 15 лютого 2019 року, задокументувало 164 порушення на підконтрольних Україні територіях.

Зокрема, представники УВКПЛ зафіксували тенденцію до збільшення кількості нападів і погроз, спрямованих на представників громадянського суспільства. Серед них – вбивство Катерини Гандзюк, напади на журналістів NewsOne та адвокатів журналіста Василя Муравицького.

"Ці напади створили атмосферу залякування, що впливає на здатність і готовність людей відкрито обговорювати суспільно значущі питання, насамперед – виражати свою незгоду з політикою або побоювання щодо політики", – зазначається у доповіді.

Також задокументовано щонайменше 34 порушення, які прямо пов'язані з крайніми правими групами.

"Переважна частина таких нападів не розслідується, до того ж нерідко правоохоронці і самі вдаються до утисків, як, наприклад, у справі з доступом до персональних даних журналісток Христини Бердинських та Наталки Седлецької", – цитує видання доповідь ООН.

Крім того, на думку УВКПЛ, процес набуття автокефалії УПЦ посилив напруженість між релігійними громадами. У доповіді розповідається про десять фактів погроз та залякувань священнослужителів –  переважно УПЦ Московського патріархату. При цьому джерелом тиску на релігійних діячів названі як ультраправі групи, так і Служба безпеки України.

Водночас в іншому звіті, також оприлюдненому УВКПЛ, зазначається, що відповідальність за більшість випадків порушень прав людини за останні три місяці лежить на керівництві непідконтрольних районах Донбасу та окупаційній владі Криму.

Попри обмежений доступ в ОРДЛО та неможливість роботи в Криму, Моніторингова місія з прав людини зафіксувала на цих територіях 189 порушень за листопад-лютий.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Удар росіян по інтернату в Суджі: загинули 4 людини, тривають роботи з розбору завалів та надання допомоги постраждалим

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Кількість загиблих внаслідок російського удару по Полтаві зросла до дев’яти осіб

Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

“Зламай Тишу”: у Києві на станції метро відкрилася експозиція, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством

У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

На Хмельниччині відбудували школу, пошкоджену внаслідок обстрілу росіян

На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Литва визнала сотні громадян росії та Білорусі загрозою нацбезпеці та заборонила їм в’їзд

Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.